Zezwolenie na odcinek Kobyłka-Radzymin

02.Lut.2016 - komentarzy 5

Wojewoda Zdzisław Sipiera zapalił zielone światło. We wtorek wydał decyzję na budowę trzeciej części obwodnicy. Ma ona rygor natychmiastowej wykonalności.

– Dokumentacja jest już w komplecie. Można rozpoczynać wycinkę drzew na ostatnim odcinku trasy i budowa ruszy pełną parą! – cieszy się Jacek Orych, burmistrz Marek i jeden z głównych organizatorów akcji „Tak dla Obwodnicy Marek”.
W komunikacie urzędu wojewódzkiego czytamy:

Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczy ok. 7-kilometrowego odcinka od węzła Kobyłka (bez węzła) do węzła Radzymin Płd. Projekt zakłada m.in.: budowę 2 jezdni po 3 pasy ruchu, ekranów akustycznych, odwodnień i przejść dla zwierząt. Dodatkowo przebudowane zostaną drogi: wojewódzka i gminne, z którymi przecinać się będzie trasa S8. Dzięki budowie drogi ruch samochodów ciężarowych i osobowych zostanie wyprowadzony z centrum Marek, poprawi się płynność przejazdu oraz bezpieczeństwo kierowców.

 

tagi

Komentarzy do tego wpisu: 5

 • Marek

  no i ciekawe czy wyrobią się do końca przyszłego roku

 • Micho

  Niestety, bez zmiany organizacji ruchu za mostem Grota w kierunki Żoliborza będzie tylko masakra !!!

 • tomasz

  Nie jestem znawcą ale, termin liczy się chyba od pozwolenia czyli generalnie od wczoraj?.

 • Micho

  Dla dojeżdżających do pracy we wschodniej części Warszawy to dobra wiadomość (ominą Marki). Nie mają się jednak z czego cieszyć kierowcy którzy muszą przedostać się na drugą stronę Wisły. Bez zmiany organizacji ruchu trasy tranzytowej S8 z włączającymi się do tegoż z łącznic pojazdami z ruchu lokalnego przed tunelami w stronę Żoliborza rewelacji nie wróżę. Korki co najmniej do Łabiszyńskiej całkiem realne. Ponadto pamiętajmy, że przywrócony zostanie pełny ruch pojazdów „TIR”.

 • coffe

  Co zmieni nowe odwołanie zamieszczone na str UM Marki?

Zostaw odpowiedź