Zakaz wyprzedzania przez TIR wszedł w życie

07.Cze.2013 - komentarzy 5

Oto najświeższy komunikat GDDKiA:

Podróż przez Marki krajową ósemką jest bezpieczniejsza, bo właśnie wprowadzony został zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. Zlikwiduje to problem niebezpiecznych manewrów kierowców TIRów, które stwarzały zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

Marki są drugim co do wielkości natężenia ruchu wylotem z Warszawy. Dziennie przejeżdża tam prawie 40 tysięcy pojazdów. Kolejnym odciążeniem dla tej miejscowości będzie obwodnica Marek, dla której prowadzone jest obecnie postępowanie przetargowe, a realizację przewiduje się w latach 2014-2016.

tagi

Komentarzy do tego wpisu: 5

 • Adam

  Szkoda tylko ze nie wszyscy go przestrzegają!!!

 • Micho

  Zakaz zakazem a życie swoje. Od czasu jego wprowadzenia nie widzę żadnej zmiany. Ciężarówki nie tylko się wyprzedzają ale często (co uważam za wybitną złośliwość i hamstwo), jadą równolegle blokując obydwa pasy. Jeżdżę przez Marki dwa razy dziennie i od czasu wprowadzenia zakazu nie widziałem ani jednego przypadku patrolu, który kontrolował by jakiś zatrzymany samochód cięzarowy.
  Pozdrawiam
  Micho.

 • SD

  Ostatnio w Markach nastała moda na ignorowanie sygnalizacji świetlnej. Przykładowo dla wyjazdu ze wspólnej świeci się jeszcze zielone, a Piłsudskiego mkną dalej rozpędzone samochody, w tym TIR-y. Może sprzydałby się fotoradar.

 • tomek

  Zgadzam się z przedmówcami. Do tego dochodzi przeładowanie tych TIRów można to zobaczyć po koleinach które powstały na nowym asfalcie w Markach.
  Gdzie jest policja?!!!!!!!!!

 • Shad

  Bez przesady ilość TIR-ów na lewym pasie zmalała, co nie znaczy że wogóle nie próbują. Większym problemem powoli zaczynają być autobusiarze którzy chyba uważają że skoro na rysuneczku jest widok ciężarówki to PKS-ów to nie dotyczy i wleką się nagminnie lewym pasem bo teraz jest „trochę szybszy” (dla tych ktorzy nie znają przepisów ruchu drogowego, znak o którym mowa to nie jest „zakaz wyprzedzania przez TIR-y”, jest to „zakaz wyprzedzania przez pojazdy o ciężarze powyżej 3,5t” w co autobus jakby nie patrzeć jak najbardziej się wpisuje)

Zostaw odpowiedź