Ważna informacja w sprawie WOW

21.Gru.2009 - 1 komentarz

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała istotne decyzje w sprawie Wschodniej Obwodnicy Warszawy (tzw. WOWki), przybliżają o kolejny krok inwestycję:

Obwieszczenie dot. odmowy stwierdzenia nieważności decyzji Wojewody Mazowieckiego dla przedsięwzięcia pn.”Wschodnia Obwodnica Warszawy – na odcinku od węzła Marki do węzła Lubelska”

Obwieszczenie dot. umorzenia postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji Wojewody Mazowieckiego dla przedsięwzięcia pn.””Wschodnia Obwodnica Warszawy – na odcinku od węzła Marki do węzła Lubelska”.

Dodatkowo należy nadmienić, iż w październiku 2009 miało miejsce podpisanie aneksów do umowy z firmą Arcadis Profil Sp. z o.o.  dotyczących projetowania WOW.

Dlaczego jest to istotne dla Obwodnicy  Marek:

Obwodnica Marek składa się z dwóch ściśle powiązanych elementów elementów. Krótkiego odcinka Wschodniej Obwodnicy Warszawy (S17), pomiędzy Węzłem Marki a Węzłem Drewnica (kolor czerwony) oraz “właściwej” obwodnicy (S8), zaczynającej się od Węzła Drewnica i biegnącej w kierunku Radzymina (kolor zielony).

Obwodnica Marek

Z tego powodu decyzje dotyczące WOWki, dotyczy również naszej obwodnicy.

tagi

Komentarz do tego wpisu: 1

  • tomek

    Coś się dzieje 🙂 . Jakieś ruchy procedury RUSZYŁY 🙂 Módlmy się to może pojedziemy za jakieś 10 lat wkońcu dobrą drogą po naszym skromnym Powiecie.

    Pozdrawiam i Wesołych Świąt Życzę

Zostaw odpowiedź