W sprawie czwartkowego protestu

09.Lut.2011 - komentarzy 8

W środę media podały, że grupa mieszkańców podlaskiego będzie lobbować za budową trasy S8. Na miejsce protestu wybrano Marki. Akcja na polegać na rotacyjnym przechodzeniu przez przejście dla pieszych w okolicach wiaduktu w północnej części miasta. Oto nasze stanowisko w tej sprawie, o której dowiedzieliśmy się z mediów…
 
Rozpoczęliśmy akcją pozytywną w 2009 roku, zakładając że obywatelska postawa jest najwłaściwszą metoda w walce o obwodnicę. Wyszliśmy z założenia, że kierowcy są naszymi sojusznikami, dlatego wtedy nie blokowaliśmy Al. Piłsudskiego. Udało się wpisać obwodnicę do rządowego programu budowy dróg. Niestety – po 2013. W ramach konsultacji społecznych dotyczących programu zaproponowaliśmy rozwiązanie kompromisowe, polegające na budowie w pierwszym etapie 4-kilometrowego (cała obwodnica to około 16 km) odcinka, znacznie usprawniającego ruch. To rozwiązanie kosztuje zaledwie 160 mln zł. Liczymy, że znajdą się na to pieniądze w ramach tzw. załącznika trzeciego do PBDK, skupiającego się na obwodnicach miast.
 
Rozpoczęliśmy pozytywnie, potem zaproponowaliśmy kompromis … Przy braku reakcji ze strony rządowej będziemy iść dalej w kierunku bardziej uciążliwych form lobbowania.

tagi

Komentarzy do tego wpisu: 8

 • Wyszkowianka

  Super! Powiedzcie o której ten strajk to tam będę z Wami 😛

 • neodarwin

  Tutaj link z „Polski”
  http://www.polskatimes.pl/warszawa/fakty24/367240,protest-dotyczacy-drogi-s8-juz-w-czwartek-w-markach,id,t.html
  lobbują mieszkańcy Podlasia, a narzekać kierowcy będą na mieszkańców Marek…

 • Jacek

  Najsmutniejszy jest fakt, że Marki nie przyłączyły się do protestu. Urząd miasta na pewno był poinformowany a na stronie miasta do tej pory nie ma żadnej wzmianki, no cóż jest już po wyborach po co się starać, głupi ludek za 4 lata tez może wybierze.

 • Mariusz

  Strasznie mi WSTYD, że my mieszkańcy Marek patrzymy jak inni protestują – w sumie w też naszym interesie… niestety cukierki nie sprawdziły się – czas zacząć działać tak aby usłyszeli o nas wszyscy!!!

 • wku....wiony

  podlasie walczy w swojej sprawie nie w naszej bo blokady to zawsze na wawce czemu pod belweder nie pójdą ja jestem dostawcą i mojego szefa nie obchodzi blokada mam towar rozwieżć

 • Micho

  No właśnie, a u nas nic sie nie dzieje. Będzie tak jak z trasą wywalczoną protestem przez Lublinian. Skrzykneli sie też lobbujący przy trasie S-7 (wylotówka na Kraków). Od poniedziałku 14 lutego – pierwszego dnia ferii na Mazowszu i w kilku innych regionach – krajowa siódemka będzie blokowana w czterech miejscach. Organizatorzy blokad chcą skłonić rząd do przyspieszenia budowy ekspresowej drogi.

  Tylko u nas nic !

 • mischał

  czas najwyższy rozpier..lic budynek rady ministrów.Dość plucia ludziom w twarz!!!

 • Kris

  tylko strajkowac i narzekac potraficie! cala Polska!

Zostaw odpowiedź