Terminy i procedura w sprawie obwodnicy

29.Maj.2013 - komentarze 4

Po wczorajszej publikacji pan Tomek zapytał, jak wygląda dalsze procedowanie w sprawie obwodnicy Marek. Podpowiedzi przygotowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Podpisanie umowy z wykonawcą (wykonawcami) przewidziane jest na styczeń 2014 r. Zakończenie prac – dwa i pół rok później, czyli w 2016 r.

Wczoraj informowaliśmy, że do inwestycji zgłosiło się 25 firm i konsorcjów.
„Dostarczone dokumenty będą teraz weryfikowane pod względem spełniania przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu. Wykonawcy, którzy spełnią warunki udziału w postępowaniu i uzyskają najwyższą liczbę punktów – przyznawanych zgodnie z procedurą opisaną w ogłoszeniu o zamówieniu, zostaną zaproszeni do składania ofert w kolejnym etapie postępowania. Tylko Wykonawcy, którzy zostaną zaproszeni przez zamawiającego będą mogli złożyć oferty, spośród których zostanie wybrana ta najkorzystniejsza” – informują drogowcy.

tagi

Komentarzy do tego wpisu: 4

 • Paweł

  Kiedy wykonawcy bedą zaproszeni do drugiego etapu??

 • Piotr

  Rozumiem, że następny krok to wybranie firm, które zostaną zaproszone do przedstawienie ofert, a następnie złożenie przez nie ofert. Czy wiadomo jakie są te dwa kolejne terminy?

 • slaw

  25 wykonawców = 24 procedury odwoławcze, ale 2020 r. wydaje sie byc całkem realny. Trafiliście Panowie z nazwą (Marki 2020). Brawo!

 • oszczepnikos

  @Paweł, Sław, kluczowe jest zozstrzygnięcie przetargu na przłomie 2013/2014. Jeżeli chodzi o bardziej szczegółowe informacje, to postaram się uzyskać informacje u źródła i przekaże.

  @slaw, dlaczego 24 procedury odwoławcze? Jakaś nowa zmiana w PZP nastąpiła, o której wiesz? Ja obstawiam, że 2016 jest realny. Jeżeli mieszkańcy Marek nie zebraliby 11tys. podpisów, to 2020 byłby zdecydowanie bardziej właściwą datą

Zostaw odpowiedź