Prasa o naszej wspólnej akcji…

13.Wrz.2009 - 1 komentarz

Odrabiamy zaległości. Wzięliśmy prasę, by przyjrzeć się temu, co napisano o naszej „słodkiej akcji”. Jesteśmy przyjemnie zaskoczeni – tych publikacji było całkiem sporo.

Otwieramy „Gazetę Stołeczną” z 31 sierpnia. W niedzielę po cichu liczyliśmy, że następnego dnia jakaś notatka się pojawi, bo redaktor Osowski pojawił się osobiście w Markach. Marzyliśmy o krótkiej notatce, a wyszedł całkiem spory tekst z jeszcze większym zdjęciem. Na fotografii są Marciny dwa, które rozdają cukierki kierowcom. Brawo! To zdjęcie oraz tytuł („Słodka droga do obwodnicy Marek”) idealnie oddają sens naszej akcji: „zero blokowania, tylko działanie pozytywne”. Jak skrupulatnie zauważa dziennikarz „Gazety Stołecznej” rozdaliśmy 80 kg cukierków. Nas ciekawiły reakcje kierowców, które redaktor Osowski opisał.
„Jesteśmy za! Bardzo dobra akcja – chwalili państwo Niewiadomscy z Targówka, którzy wracali z działki nad Zalewem Zegrzyńskim i odebrali cukierek z ulotką informacyjną” – opisuje „Gazeta Stołeczna”.
Przechodzimy do Super Expressu”. I co widzimy? Na zdjęciu znów dwa Marciny w akcji na zdjęciu opatrzonym dopiskiem „Mieszkańcy Marek cukierkami osładzali życie kierowcom”. Autorka – Pola – w krótkich słowach oddaje istotę niedzielnego happeningu. I na koniec dodaje: „By wspomóc akcję, możesz oddać głos na www.obwodnicamarek.pl”. Polu, dziękujemy!
Nie zapomniała też o nas prasa lokalna, a konkretnie „Echo Podwarszawskie”. Ostatni numer, datowany na 11 września, przynosi na pierwszej stronie artykuł pod frapującym tytułem „Czy coś ugrali?” I wyobraźcie sobie, że jest to na temat naszej akcji. Wpadlibyście na to, czytając tylko tytuł? Nie zapraszaliśmy przecież Was na loterię, grę losową czy zakłady bukmacherskie. Ale jeśli ktoś wie, czy przy okazji naszej akcji ktoś chciał coś ugrać, to prosimy o podpowiedzi (nagród nie fundujemy, bo to nie konkurs). Sam artykuł jest jak najbardziej sympatyczny. Jego autor zauważa, że sukces „wydaje się być na wyciągnięcie ręki. We wrześniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma podsumować oszczędności na innych swoich inwestycjach i jeśli okaże się, że środki gwarantują rozpoczęcie prac, budowa Mareckiej obwodnicy może zakończyć się w 2013 r. Jeśli nie – nieprędko rozpoczną się jakiekolwiek prace na tej drodze”. Zdecydowanie wybieramy pierwszy scenariusz! Szczególnie, że chętnych na zaoszczędzone środki jest wielu. Ale my chcemy być pierwsi i stąd nasza pozytywna akcja.

Grupa Marki 2020

tagi

Komentarz do tego wpisu: 1

  • Marcin 1 z 2

    Artykuł z gazety stołecznej był także widoczny(oczywiście w skróconej wersji) w wagonikach metra-wyświetlany był razem z innymi wiadomościami.Dziwnie było jechać metrem i oglądać się w wiadomościach 🙂

Zostaw odpowiedź