Podpisano umowę na wykonanie KONCEPCJI PROGRAMOWEJ

28.Maj.2012 - komentarzy 14

W dniu 14 maja, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na wykonanie koncepcji programowej Obwodnicy Marek z Biurem Projektowo-Badawczym Dróg i Mostów TRANSPROJEKT-WARSZAWA Sp. z o.o. Biorąc pod uwagę termin podpisania umowy, koncepcja powinna być gotowa w pod koniec listopada 2012 roku.

Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów TRANSPROJEKT-WARSZAWA Sp. z o.o. złożył ofertę opiewającą na kwotę 1 353 tys. PLN brutto.

 

 

tagi

Komentarzy do tego wpisu: 14

 • andy

  Dlaczego tego nikt nie komentuje?
  😉
  Przecież to super informacja. Kolejny krok do przodu.
  Tak trzymać!

 • Robo

  Zapewne, dlatego że liczba użytkowników, którzy odwiedzają tę stronę jest milion razy mniejsza niż np. forum gazety.

  Tak czy inaczej news dnia. Oby tak dalej. 🙂

 • choszczak

  pijmy szampana tanio budujmy byle do przodu z dziurą w ulicy

 • justi

  tak super, już nie mogę się doczekąć:)

 • Kriss

  To kolejna świetna wiadomość. Zobaczcie jak dobrze rozwija się infrastruktura od Radzymina w kierunku Wyszkowa – powstają nowe hurtownie, ludzie mają pracę , a to wszystko dlatego, że mamy gotową ekspresówkę Radzymin – Wyszkow. Inwestycje drogowe zawsze się zwracają 100 krotnie dla społeczeństwa. Pozdrawiam i życzę powodzenia w Budowie Obwodnicy Marek!!!

 • gniazdo Żmij.

  To są działania POzorujące przygotowania do obwodnicy, a tak naprawdę ich celem jest wyeliminowanie protestów mieszkańców Marek w czasie EURO!!

 • Mateusz

  Jak rozumiem koncepcja programowa nie jest projektem trasy?? I to oznacza, że do listopada cały temat obwodnicy Marek stoi w miejscu??

 • oszczepnikos

  @gniazdo Żmij
  Komentarze polityczne lepiej sobie podarować, bo nikt to nie jest bez winy:
  http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4783399.html

  @Mateusz
  Uważasz, że projekt funkcjonalno użytkowy to mało? Bez niego można zapomnieć o przetargu Zaprojektuj i Buduj. Poza tym w dalszym ciągu ważą się losy finansowania.

 • Mateusz

  Ok, tylko mam pytanie czy to, że obwodnica ma powstać najpóźniej do 2015 roku bo potem stracimy jakieś finansowanie jest prawdą?? A jeśli to prawda, to pytanie czy GDDKiA zdąrzy ją wybudować?

 • oszczepnikos

  @Mateusz,
  1. Perspektywa budżetowa UE kończy się 31.12.2013 roku, inwestycje można rozliczać dwa lata dłużej, a więc do końca 2015 roku (a nie do 2015)
  Jeżeli obwodnica będzie budowana w ramach obecnej perspektywy to musi powstać do końca 2015.
  2. Na chwilę obecną oficjalnie nie ma zagwarantowanych środków – wszystko w rękach Rostowskiego i wyników przetargów (oszczędności w stosunku do budżetowanych na nie środków).
  3. Na chwilę obecną jest realna szansa powstania obwodnicy – do końca roku mamy PFU, na początku 2013 przetarg ZiZ. Sama budowa powinna trwać około 2 lata. Dużo bardziej złożona przebudowa Mostu Grota i odcinka w kierunku zachodnim to 27 miesięcy pod ruchem. Obwodnica Marek to zasadniczo greenfield.
  3. Wykorzystanie środków UE na drogi będzie najprawdopodobniej 100% – nic nie przepadnie. Dodatkowo nowa perspektywa zaczyna się 1.1.2014 i a wraz z nią nowe rozdanie środków.

  Mam nadzieję, że coś wyjaśniłem…

 • Mateusz

  Ok :), dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Post ten rozwiał wszelkie moje wątpliwości co do finansowania tejże inwestycji. Pozostaje życzyć nam wszystkim żeby nasza obwodnica powstała jak najszybciej i żeby w końcu Marki odetchnęły.

 • Mateusz

  Dziękuję za odpowiedź, napewno rozjaśniło to moją wiedzę odnośnie tej inwestycji i jej finansowania. Oby do przodu…

 • Karl

  pytanie tylko czy kase znajda, patrzac na to jak tna wydatki na wszystko to strach pomyslec… ;-/

 • kierowca

  runał wiadukt na S7. ma ktoś link?

Zostaw odpowiedź