Pierwszy przetarg obwodnicowy ogłoszony!

01.Lut.2012 - komentarzy 6

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dotrzymała (choć z małym poślizgiem) słowa. W środę ogłosiła przetarg na wykonanie koncepcji programowej obwodnicy Marek. Kolejnym krokiem powinien być przetarg na realizację inwestycji.

Na radzymińskim spotkaniu z wojewodą mazowieckim przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad opisali plan działań związanych z budową obwodnicy Marek. Pierwszym, symbolicznym krokiem jest ogłoszenie przetargu na koncepcję programową inwestycji. Miało dojść do tego jeszcze w styczniu, ale koniec końców ogłoszenie ukazało się 1 lutego. Drogowcy czekają na oferty firm do 15 marca. Zwycięzca będzie mieć 196 dni na wykonanie prac.

Te ostatnie będą podstawą do ogłoszenia właściwego przetargu w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. Może do tego dojść w grudniu tego roku. Wartość inwestycji jest szacowana na 0,9 mld zł. Prace mają się zakończyć w ekspresowym tempie – do końca 2015 r. Są jednak czynniki ryzyka, które mogą spowodować niedotrzymanie tego ambitnego terminu. Są nimi przede wszystkim protesty mieszkańców, którzy narzekają na nieprawidłowy plan przebiegu nowej trasy.

tagi

Komentarzy do tego wpisu: 6

 • tomasz

  Brawo! nareszcie coś się dzieje 🙂 . Cieszy mnie to bardzo 🙂 . Oby wszystko się udało i odwołania nie doszły do skutku. Trzymam kciuki.

 • Radek

  Miło jest przeczytać tak dobre informację 🙂 miejmy nadzieje że wszystko rozpocznie i skończy się w zaplanowanych terminach. Również trzymam mocno za to kciuki 🙂

 • wyszkowianin

  Po takich warunkach drogowych jak dzisiaj (śnieżyca) obwodnica Marek staje się jeszcze bardziej pożądaną inwestycją!!!

 • alicja

  to jak w takim kr

 • wyszkowianin

  Czy wiadomo już coś na temat wyniku przetargu na opracowanie koncepcji? Znamy jakieś terminy?

 • Grażyna

  Czy ogłoszono już przetarg na obliczenie kwot zmarnowanych na projekty, kary za brak realizacji projektów związanych z marecką obwodnicą??!!

Zostaw odpowiedź