Obwodnica z cukierków w „Gazecie Wyborczej”

28.Sie.2009 - skomentuj

wyborcza_28082009_logo„Obywatelska akcja mieszkańców Marek, którzy zabiegają o obwodnicę tego miasta. W ostatni weekend wakacji będą rozdawać kierowcom cukierki, żeby osłodzić im powrót w korku. Liczą na ich poparcie” – pisze warszawska sekcja Gazety Wyborczej …

Od początku akcji wychodziliśmy z założenia, że musimy mieć trzech sojuszników: po pierwsze – Was, czyli mieszkańców Marek, po drugie – kierowców przejeżdżających przez nasze miasto oraz – po trzecie – media. Z wielka radością przeczytaliśmy więc tekst w dzisiejszej „Gazecie Stołecznej”. Jego autor Jarosław Osowski opisał, co przygotowujemy w niedzielne popołudnie przy Alei Piłsudskiego 121 c (trawnik przed fabryką Komandor). W tekście też znalazły się dobre wieści dla naszych starań. W tekście wypowiada się Wojciech Dąbrowski, szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na Mazowszu.

– Właśnie był u mnie burmistrz Marek. Lobbował, żeby przyspieszyć budowę tej obwodnicy. Są na to szanse – mówił „Gazecie Stołecznej” Wojciech Dąbrowski.

Szef mazowieckiej GDDKiA twierdzi, że jest „po słowie z przełożonymi”, a pieniędzy dla Marek powinno wystarczyć. Panie dyrektorze, trzymamy za słowo!

Na koniec jesteśmy winni jedno wyjaśnienie. W tekście znalazło się sformułowanie, że mareckie firmy zasponsorowały nam cztery billboardy. Żeby być precyzyjnym – zrobiła to firma Cityboard Media. Jeszcze raz, tej agencji reklamy zewnętrznej, dziękujemy za wsparcie.

wyborcza_28082009_mini

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami w dziale “Media o Akcji“, znalazło się tam wiele artykułów z rożnych mediów które opisują naszą akcję. Wczoraj trafiliśmy na główną stronę portalu Interia. pl., dziś gościliśmy w studio Radia dla Ciebie, a wieczorem o 18:50 pojawi się reportaż w TV Polsat.

Zobacz też: www.wyborcza.pl

tagi:, , ,

Zostaw odpowiedź