Nowy pomysł „na obwodnicę”

01.Kwi.2014 - komentarzy 8

Jak donoszą nasze źródła, ostatnie opóźnienia związane z otwarciem ofert na obwodnicę Marek mają głębokie uzasadnienie. Otóż w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad powstała inna koncepcja rozładowania ruchu w Markach. Wszystko więc zmierza w kierunku unieważnienia obecnego  przetargu i ogłoszenia zupełnie nowego projektu.

– Po pierwsze, Wschodnia Obwodnica Warszawy, która miała się łączyć z obwodnicą Marek, jest na takim etapie, że w najbliższej dekadzie nie powstanie. Po drugie, ruch w Markach zaczyna spadać. Nie ma więc potrzeby wydawania okrągłego miliarda na budowę obwodnicy miasta – twierdzi moje źródło.

Nie oznacza to jednak, że w Markach nic się będzie działo.

– Aby udrożnić ruch w najbardziej zatłoczonym fragmencie miasta (Słoneczna-Sosnowa) rozpocznie się budowa wgłębienia, do którego zostanie wpuszczony ruch z Radzymina. Będzie to mniej więcej wyglądało tak, jak wylot z Warszawy na Łódź. W ten sposób za jednym zamachem udrożnimy ruch i ograniczymy hałas. Część trasy na wysokości ratusza znajdzie się w tunelu – tak, aby Marki mogły wybudować w tym miejscu rynek z prawdziwego zdarzenia – twierdzi źródło.

Mój rozmówca dostrzega jednak poważny minus tej inwestycji. Przez dwa lata Marki będą sparaliżowane.

– Będziemy musieli puszczać ruch jak na Trasie Toruńskiej. Czyli w każdą stronę będą po dwa wąskie pasy. Niestety, nie ma innej, bezbolesnej  możliwości zrealizowania tej inwestycji. Ale tiry będą mogły jeździć tylko między 22 a 6 rano – dodaje źródło.

tagi

Komentarzy do tego wpisu: 8

 • Ania

  :D. GDDKiA mogłaby zrobić nam prezent na Prima Aprilis i wreszcie otworzyć te !@#$$$ oferty!

 • Dwimenor

  Przecież ruch w markach spadł tylko dlatego, że tiry nie jeżdżą. W dodatku ktoś nie chce wydać miliarda na obwodnice a zamierza wydać dwa na budowę tynelu. Tunel to najdroższa możliwa inwestycja drogowa. Kompletnie nie rozumiem tej argumentacji.

  Nie rozumiem czemu nie warto budować obwodnicy Marek. Przecież ruch będzie się zwiększał – wystarczy spojrzeć na ilość inwestycji na S8 pomiędzy Radzyminem a Wyszkowem. Ideą obwodnicy jest puszczenie ruchu tranzytowego poza centrum miasta. Poszerzenie odcinka Słoneczna-Sosnowa tylko zwiększy ruch w centrum Marek.

  Gdzie tu sens i logika?

 • mpsk2

  nie rozumiesz? mamy pierwszy kwietnia

 • Artur

  Uważam, że lepiej byłoby zrobić tunel w poprzek ulicy Piłsudskiego. Takie „echo” dowcipów o Wąchocku 😉

 • Sanky

  😀 Prima Aprilis 😀
  a tak na poważnie to moglibyście napisać co się dzieje bo już dawno nie było żadnych nowych informacji

 • Grzegorz

  Już się wystraszyłem, łobuzy 🙂

 • dova

  Ty mam nadzieje że ta informacja to prima aprillis. Jutro podobno otwacie kopert

 • tomasz

  Tyle lat przygotowa…. akcje cukierek i inee …. ? Żart ??

Zostaw odpowiedź