Niespodzianka dla ponad 2.300 mareckich uczniów

20.Wrz.2009 - skomentuj

swietlik_mOto mamy nową odsłonę akcji „Tak dla Obwodnicy Marek”. Wraz z Mareckim Stowarzyszeniem Gospodarczym przygotowaliśmy odblaski dla wszystkich uczniów z mareckich szkół podstawowych. Zestawom nadaliśmy nazwę „Świetlik Mój Przyjaciel”. Uczniowie otrzymają je – oczywiście za darmo – już w nadchodzącym tygodniu. Warto je umieścić w widocznych dla kierowcy miejscach – na zewnętrznych częściach ubrania i wyposażenia ucznia (kurtki, czapki, kaski rowerowe, buty, tornister), zarówno z przodu jak i z tyłu.

Zapytacie – a co to ma wspólnego z akcją obwodnica? Ma i to całkiem sporo. Po pierwsze, dopóki nie zostanie wybudowana obwodnica Marek, wszyscy jesteśmy stale narażeni na ogromy ruch samochodów. Dzieci, które codziennie muszą pokonywać ruchliwe i niebezpieczne ulice naszego miasta, są szczególnie narażone na komunikacyjne niebezpieczeństwa. Dzięki Świetlikom będą lepiej widoczne dla kierowców, a przez to bardziej bezpiecznie.

Po drugie, wraz z odblaskami dzieci otrzymują list od nas do swoich rodzin. Prosimy tych dorosłych, którzy dotąd nie mieli jeszcze okazji, o podpisanie się pod petycją w sprawie przyśpieszenia prac nad obwodnicą Marek. Dzieci przyniosą te formularze z powrotem do szkoły, skąd my je odbierzemy. Nadal potrzebujemy Waszych podpisów. To nasz najmocniejszy argument w rozmowach z politykami i urzędnikami.

Grupa Marki 2020

tagi

Zostaw odpowiedź