Już niedługo powinny ruszyć prace

29.Sie.2015 - 1 komentarz

g1Dlaczego nic się nie dzieje z budową obwodnicy? – dostajemy często takie pytania. Przecież powycinano drzewa, usunięto humus, lato w pełni, a po placu budowy snują się pojedyncze osoby. Nie martwcie się, niedługo okolice Kosynierów, Ząbkowskiej i Fabrycznej zaczną tętnić życiem. Światło na sprawę rzucił ostatnio Jacek Orych, burmistrz Marek, w wywiadzie udzielonym Faktom WWL.

Na odcinku obwodnicy od węzła Marki do węzła Drewnica zasadnicze prace budowlane mają się rozpocząć już we wrześniu. Na kolejnym po pozyskaniu odpowiednich pozwoleń, co planowane jest na koniec listopada. Wtedy rozpocznie się wycinka drzew i przygotowanie placu budowy. Realizacja odbywa się w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. Obecnie trwają ustalenia z wykonawcą dróg dojazdowych i dróg technologicznych – tak, aby życie w tym rejonie miasta nie zostało sparaliżowane w związku z budową obwodnicy Wszystko wskazuje na to, że podstawowym korytarzem transportowym dla budowy obwodnicy będą drogi technologiczne wzdłuż inwestycji, co pozwoli ograniczyć uciążliwość budowy dla mieszkańców Marek – mówi burmistrz, jeden z ojców cukierkowej akcji na rzecz budowy obwodnicy.

I dodaje:

Sam fakt budowy obwodnicy nie budzi kontrowersji, wszyscy mieszkańcy Marek bardzo jej wyczekują (…) jej brak powoduje ponoszenie przez mieszkańców Marek ogromnych kosztów społecznych. Problemem są zabezpieczenia akustyczne. Zmiana przepisów w tym zakresie doprowadziła do sytuacji, w której mieszkańcy Marek ucierpieli. Zostały zmienione parametry i poobniżane ekrany dźwiękoszczelne, a w niektórych miejscach wręcz skasowane. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jak również wojewoda mazowiecki, z którym w zeszłym tygodniu odbyłem spotkanie m.in. w tym temacie, cały czas podtrzymują chęć przywrócenia wcześniejszego rozwiązania. Niestety, jako rozwiązanie wskazują tzw. analizę porealizacyjną, kiedy to weryfikuje się założenia i wykonane zabezpieczenia ze stanem faktycznym – czytamy w gazecie. 

Zapraszamy do lektury całości rozmowy

tagi

Komentarz do tego wpisu: 1

  • olo

    Jedna cięższa zima, obstawiam że najbliższa, wystarczy i o terminie 2017 możemy zapomnieć.

    Termin od początku był mało realny, a z takim podejściem, nie zdziwię się jak inwestycja zakończy się w 2019 lub 2020.

    Do tego te ekrany akustyczne, które już powoduja tyle bałaganu.

Zostaw odpowiedź