Most Grota, TIR-y i sprawa marecka

02.Wrz.2015 - komentarze 3

B51Jest powód do radości, jest powód… do zmartwienia. Wiadomość dobra jest taka, że Czesi zakończyli prace na Trasie Toruńskiej i jest szansa, że w ten weekend skończą się korki na trasie z Marek na Żoliborz. Ta gorsza wieść jest taka, że być może TIR wrócą w dzień do Marek. Sami wiecie czym to grozi. A przecież teraz w ciągu dnia najcięższe pojazdy mogą objechać Marki i Warszawę drogami nr 50, 60 i 62. Czy tak być musi? Niekoniecznie. Według źródeł zbliżonych do ratusza Jacek Orych, burmistrz Marek, zawnioskował niedawno do wojewody i minister infrastruktury, by mimo otwarcia Trasy Toruńskiej utrzymać ograniczenia w ruchu dla TIRów do momentu wybudowania i otwarcia naszej obwodnicy.

Zniesienie ograniczeń w praktyce oznacza zablokowanie miasta – zarówno aut osobowych jak i transportu zbiorowego, nie wspominając o straży pożarnej i karetkach pogotowia – informuje nasze źródło.

Będziemy na bieżąco informować o postępach w tej sprawie.

tagi

Komentarzy do tego wpisu: 3

 • Micho

  Niestety, otwarcie mostu Grota w tym tygodniu raczej nie jest możliwe z uwagi na brak dokumentacji która winna zostać dostarczona przez wykonawcę do nadzoru. Kiedy ? nie wiadomo (info z dzisiejszego wydania Super Express).

 • Micho

  „Jak Metrostav wykiwał informacyjnie kierowców”. Po zapowiedziach weekendowych o otwarciu trasy toruńskiej na kierowców jadących w stronę Żoliborza czekała dzisiaj niemiła niespodzianka. Okazało się, że trasa w ogóle nie jest otwarta na pasach rozprowadzających i nie wiadomo kiedy to nastąpi. Ci co zawierzyli artykułom typu TVN Warszawa itp. o otwarciu częściowym trasy przejeżdżali dzisiaj przez most prawie 1,5 godziny. Korek prawie od Castoramy. W kolejnych dniach nie zapowiada się różowo.

 • Micho

  Witam,
  nareszcie otwarty i co najważniejsze – przejezdny most Grota.
  Co do obwodnicy Marek polecam – na wzór inwestycji mostu Grota – oficjalną stronę inwestora obwodnicy Marek.

  http://s8obw-marek.pl/

Zostaw odpowiedź