„Gazeta Stołeczna” o problemie mieszkańców południowo-wschodnich Marek

19.Paź.2015 - komentarze 3

Co jakiś czas opisujemy starania lokalnej społeczności o uzupełnienie i podwyższenie ekranów akustycznych wzdłuż obwodnicy Marek – w miejscu gdzie będą stykać się dwie drogi ekspresowe. Tematem zajęły się media powiatowe, dziś spory artykuł, napisany przez Jarosława Osowskiego, opublikowała „Gazeta Stołeczna”.

Według Stowarzyszenia Marki 2020 „ekranoza” doprowadziła do zmiany norm hałasu i teraz wahadło wychyliło się w drugą stronę. Mieszkańcy tego miasta czują się ofiarami ekranowych oszczędności: „Zamiast 3320 m bariery ochronnej zaproponowano nam 1758 m. To o prawie 50 proc. mniej, niż zakładała decyzja środowiskowa. Co najmniej dwa osiedla wzdłuż przyszłej obwodnicy nie będą miały żadnej ochrony. Obniżono też wysokość ekranów, mimo że kilka kilometrów dalej na Trasie Toruńskiej powstały półtunele. Nie o taką drogę walczyli mieszkańcy Marek – usiłuje się nam wcisnąć bubel” – krytykuje stowarzyszenie.

Zapraszamy do lektury TUTAJ

tagi

Komentarzy do tego wpisu: 3

 • Anna

  Szanowni, czy zapadły jakieś ustalenia odnośnie wysokości ekranów? Jakie są założenia na chwilę obecną? Jakiś czas temu czytałam o 4m, później o 3, a teraz 1,7m… za chwilę okaże się, ze przecież ruch uliczny wcale nie jest tak uciążliwy i możemy się do niego przyzwyczaić. W imieniu swoim i sąsiadów z góry dziękuję za jakąś informację/publikację w temacie.
  Pozdrawiam.

 • jestemzmarek

  Witam, w najbliższych dniach wznawiamy kolędowanie po politykach

 • Anna

  To świetnie. Trzymam kciuki. Gdyby potrzebne były jakieś podpisy mieszkańców o wyższe ekrany/lepsze wyciszenie okolicy, to proszę dać znać. No i oczywiście o wynikach „kolędowania” również.
  Pozdrawiam 🙂

Zostaw odpowiedź