Decyzja środowiskowa została utrącona

18.Mar.2010 - komentarzy 12

Niestety. Nieoficjalne informacje o urzędniczej niekompetencji potwierdziły się. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska uchylił w całości decyzję środowiskową dla obwodnicy Marek i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia w pierwszej instancji. Publikujemy treść tego pisma.

Plik PDF (2 MB)

tagi

Komentarzy do tego wpisu: 12

 • Robert

  Musimy wyjść na ulice. Nie ma innego wyjścia!!

 • Admiral

  Pozowlę sobie zasugerować tylko, że oprucz żądania przyspieszenia prac na obwodnicą Marek od GDDKiA i MI należałoby z równą stanowczością domagać się wyciagnięcia konsekwencji – z personalnymi włącznie – wobec urzędników i kierownictwa RDOŚ-u w Warszawie, bo to nie jest pierwsza, lecz kolejna z ważnych inwestycji w Mertopolii Warszawskiej rozłozonych przez tą instytucję.

  Począwszy od Trasy Salomea – Wolica przez południowy wylot S7 i dokumentnie skopaną decyzję dla autostrady A2, którą GDOŚ musiał poprawiać ze dwa razy.

 • Micho

  Kogo my utrzymujemy z naszych podatków. Większość z wytkniętych błędów – niestety słusznie – zauważyłby student pierwszego roku administracji na wydziale prawa i administracji. Jeżeli tacy „specjaliści” pracują w urzędach centralnych i naczelnych to kto pracuje w powiatach i gminach – o zgrozo !!! Zresztą wie ten, kto np. załatwiał formalności z budową domu. Urzędnicy bezprawia w kraju prawa !

 • Olka

  Na ulice? WYCHODZ! ciekawa tylko jestem czy jesteś gotów pod tą trasę podwórko udostępnić;d ja tych ludzi rozumiem pomyśl sobie że dla niektórych miejsce z którego pochodzą ma większą wartość niż dla takich samolubów droga żeby mogli częściej przepisy łamać;/

 • Tomek P

  W tym przypadku liczy się dobro SETEK TYSIĘCY LUDZI!!! . Droga musi powstać!, jeżeli nie powstanie będziemy zacofani… nie będzie inwestycji miejsc pracy … Większe bezpieczeństwo… długo można by wymieniać

  Kiedy Blokujemy ?? Autami ?? Piechotą ?? tą trase 30 km/h przez Marki …..

 • Andrzej

  Jak to przeczytałem, to mało mnie krew nie zalała. Biurestwo w połączeniu z mętami społecznymi (wymienieni w piśmie) rozłożyło inwestycję, od której zależy życie codzienne setek tysięcy ludzi. Wymieńmy te beznadziejne biurwy z nazwiska i napiętnujmy – podobnie jak protestujących mieszkańców.

  Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że obecna władza w Warszawie to banda nieudaczników? Poprzednia zresztą nie lepsza…

  Szlag mnie zaraz trafi!

 • Jacek Orych

  Andrzeju, pozwól ze przyznam Ci rację tylko w połowie. Osoby protestujące maja prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec pewnym postępowaniom. Jeśli by nie mieli racji, decyzja byłaby utrzymana w mocy. Niestety na nieszczęście szybkości budowy obwodnicy, mieli rację. Wskazali nieudolność i – nie boje się tego słowa, brak kompetencji urzędników. I tu jest parobem prawdziwy.

 • Andrzej

  Jacku,

  problem leży w tym, że rozwolnienie legislacyjne spowodowane wejściem do UE (choć nie tylko) dało niezliczone możliwości blokowania wszystkiego. Daj mi inwestycję, a znajdę paragraf by ją sparaliżować – trawestując znane powiedzenie.

  Biurwokracja namnożyła przepisów, którymi teraz sama siebie paraliżuje.

  Piszesz, że protestujący „mieli rację” skoro decyzja została zablokowana. Może i w sensie prawa (a raczej lewa) mieli „rację” tak jak ekolodzy broniący rzadkiego gatunku mrówki. Ale czy mieli rację w sensie moralnym? NIE. Według mnie, to banda pieniaczy, którzy będą się pienić bez względu na przebieg trasy.

  Obawiam się, że w obecnym stanie prawnym, nie da się zrobić nic. Chyba, że niezgodnie z prawem…

 • jabaraba

  Pisałam wielokrotnie, że nie ma mowy o obwodnicy bez
  protestu ulicznego. Szkoda było cukierków – trzeba było je dać naszym dzieciom.
  Z analizy czasowej wynika, że na obwodnicę możemy liczyć w roku 2016 czyli rozsądnie za 10 lat. Oznacza to realnie katastrofę dla miasta.
  Co na to Burmistrz i bezradni radni ? Zapewne przed wyborami będą znowu ogłoszenia w kościele że dobry
  burmistrz zrobi coś tam i dalej jak zawsze.
  Trzeba wyjść na ulicę. Oczywiście zawsze znajdą się pożyteczni idioci (vide wpis Olka) ale nie ma co na nich zwracać uwagi. Tak samo jak na wymienioną z nazwisk pieniaczy z Ciemnego.

 • Olka

  Nikt Ci nie bronił, trzeba było dać cukierki dzieciom. Skoro w 2016 to z pewnością za 10lat 😉 ! Kurcze, rozumiem że dla dobra Marek i dla dobra MIESZKAńCóW Marek trasa powstać musi ale dlaczego w tym wariancie? żeby mieszkańcom Marek było lepiej? a pomyślał ktoś o ludziach z tych protestujących wsi? Ludzie.. nie bądźmy egoistami.. ja sama mieszkam niedaleko wariantu w Słupnie (tego który odrzucili jak pierwszy..) a popieram go! bo uważam że skoro już jest tu ta trasa i przyzwyczailiśmy się to niech robią tu.. albo w wariancie II – społecznym przeciwko któremu nikt nie protestował.. a co do „pieniaczy z Ciemnego” to publicznie zdaje się wielokrotnie mówili że obwodnicę popierają i są jak najbardziej za! ale nie w tym beznadziejnym wariancie;) pozdrawiam.

 • Magda

  A czemu ci z Ciemnego blokują powstanie trasy? Z tego co ja wiem, to chodziło o jakiś przebieg w innym wariancie, który był zaakceptowany przez mieszkańców? Bo jeśli oni mają sensowne powody, to może pomóc im, czy jakoś to nagłośnić, żeby wybudowali im tą trasę w takim miejscu w jakim chcą, a oni niech się postarają o to żeby było w miarę szybko. Nie rozumiem, czemu od razu na to nie wpadliśmy. Czy nie było by prościej? Teraz to my wyszliśmy na tym najgorzej. A mógł byś wilk syty i owca cała.

 • Tomek

  Myślę, że spacerowanie po pasach + jazda samochodami max. 30km/h w jedną i drugą stronę Marek, to jedyne, co nam w tej chwili pozostaje!
  Trzeba wybrać szybko jakieś piątkowe popołudnie!!
  Nie piszę tego dlatego, że nudzę się w domu, ale sądzę, że bez takiego dotkliwego protestu nasze działania w sprawie obwodnicy zostaną zlekceważone!!

Zostaw odpowiedź