Część drogi 631 idzie do remontu

10.Sty.2014 - komentarzy 5

Jeśli, jadąc przez Zielonkę i Ząbki do Warszawy, korzystacie z trasy 631, przygotujcie się na utrudnienia. Rozpoczyna się rozbudowa ponad 2 km odcinka drogi. Ale potem będzie już tylko lepiej.

W piątek w zielonkowskim ratuszu podpisano umowę na przebudowę drogi od projektowanego węzła Zielonka (część przyszłej Wschodniej Obwodnicy Warszawy) do granicy Warszawy.

Zgodnie z projektem droga na tym odcinku zostanie rozbudowana do przekroju dwujezdniowego 2×2. Jezdnia zostanie poszerzona do dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Na całym odcinku powstaną chodniki i ścieżka rowerowa. Wybudowane zostanie odwodnienie oraz oświetlenie oprawami LED całości odcinka. Miasto Zielonka uczestniczyć będzie finansowo w inwestycji, właśnie poprzez dofinansowanie oświetlenia drogi (…) Aby zminimalizować wpływ inwestycji na środowisko postawione zostaną ekrany akustyczne. Prace potrwają do końca czerwca 2015 r.” – czytamy w informacji zielonkowskiego magistratu.

Wartość inwestycji przekroczy ponad 45 mln zł. Jest ona współfinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Wykonawcą prac jest Skanska.

Urząd Marszałkowski ma nadzieję, że gdy za półtorej roku kończyć będą się prace przy pierwszym etapie przebudowy, będzie można już wystartować z drugim etapem, dzięki któremu od skrzyżowania dróg 634 i 631 w Zielonce będzie można dojechać dwoma pasami, aż do skrzyżowania ul. Żołnierskiej z ul. Marsa” – czytamy na stronie ratusza.

To drugie zadanie należy do samorządu Warszawy.

Prace w Zielonce i Ząbkach potrwają do końca czerwca 2015 r.

tagi

Komentarzy do tego wpisu: 5

 • Mat

  Co to da jak i tak staniemy na skrzyżowaniu marsa/żołnierska…..

 • dova

  ,,Aby zminimalizować wpływ inwestycji na środowisko postawione zostaną ekrany akustyczne” czy kogoś porąbało budowac ekrany w lesie ??? Co to w polsce za moda budowac ekrany w mieście ?? gdzie prędkośc dozwolona bedzie 50km/h . Ta trzeba chronić ptaki przed halasem. Ekrany tylko na drogi tranzytowe i już.

 • Pro

  Nareszcie!!!Po wydanych mld na niepotrzebne drogi przez pola w końcu udało się 42mln na potrzebną inwestycję.
  ps. Ekrany akustyczne to zapewne wymysł RDOSia
  ps 2. To, że marsa/zołnierska tak wygląda to wina ZDMu, że dali D. ZDW jakoś potrafiło sie zmobilizować i przeprowadzić inwestycję z małą obsówą. A jak się pultali z miasta stołecznego, że zrobia wiadukt i etakade nad marsa/żołnierską(o.0)tu wielbłąd idzie) ale nie mają wpływu na kiepską jazde bo za granicą warszawy nie moga nic robić. I bardzo dobrze bo by to nigdy nie powstało.

 • wh00per

  Aha, czyli jadąc teraz z Nieporętu będzie droga jednopasmowa do drugiego ronda w Zielonce, potem będa 2 pasy do znaku Warszawa, potem znów jeden pas i od wiaduktu nad torami znów 2 pasy. Gratuluje pomysłowości!

 • Piotr

  Nie rozumiem czemu każdy narzeka? Wszyscy bezmyślni… Drogi nam budują … na to potrzeba czasu od czegoś trzeba zacząć! Dajmy sobie trochę czasu i drogi będą ekspresowe.

Zostaw odpowiedź