Oglądasz stronę archiwalną
---------------------------------------
aktualna strona znajduje się pod adresem » www.ObwodnicaMarek.pl ...

Obwodnica Marek

Obwodnica Marek

Zapraszamy do przyłączenia się i poparcia naszej inicjatywy wszystkie osoby, które są nią zainteresowane. Jest to akcja SPOŁECZNA i OBYWATELSKA. Cel jest jeden: chcemy lobbować za przyspieszeniem prac nad obwodnicą Marek. Inicjatywa narodziła się na forum internetowym. Grupa osób zaangażowanych w projekt stale się powiększa. Planujemy zwrócić się do radnych i burmistrza Marek o poparcie naszej akcji - nawet w formie uchwały lub stanowiska.     |Grupa Marki 2020: Jacek Orych, Szczepan Ostasz, Tadeusz Markiewicz|

kontakt: obwodnicamarek@gmail.com

 

Liczymy na Twoje poparcie !

kliknij i wypełnij formularz petycji

Podpisz petycję TAK dla obwodnicy MAREK adresowaną do:

PAMIĘTAJ! Twój podpis pod petycją będzie ważny tylko wtedy, kiedy zostanie zweryfikowany poprzez potwierdzenie w poczcie, jaką otrzymasz na adres e-mail wpisany w formularzu. Numery podpisów w nawiasie oznaczają podpisy zweryfikowane. Jeżeli próba weryfikacji podpisu nie powiodła się, zapoznaj się z informacjami zawartymi w zakładce Pytania i odpowiedzi lub skontaktuj się z administratorem Petycje.pl, wysyłając wiadomość e-mail na adres pomoc@petycje.pl


» wypełnij formularz petycji...

 

PAKIET SKLEPOWY

Pobierz pakiet sklepowy i wydrukuj - » » » pakiet_sklepowy.pdf

 

Z ostatniej chwili !

28.08.2009
- "Obywatelska akcja mieszkańców Marek, którzy zabiegają o obwodnicę tego miasta. W ostatni weekend wakacji będą rozdawać kierowcom cukierki, żeby osłodzić im powrót w korku. W zamian liczą na poparcie swoich starań..."
- artykuł w Gazecie Wyborczej

źródło: www.wyborcza.pl22.08.2009
- Na stronie www.tvp.pl/warszawa ukazał się artykuł o akcji "TAK dla obwodnicy Marek":
"Mieszkańcy Marek protestami chcą zmusić drogowców do szybkiej budowy obwodnicy. W sobotę rozpoczęła się społeczna kampania "Tak dla obwodnicy Marek". Jej powód? Nie umieszczenie tej trasy w planach inwestycyjnych na najbliższe trzy lata. Teraz krajowa ósemka prowadzi przez centrum Marek. Narzekają kierowcy, narzekają mieszkańcy. Drogowcy już od kilkunastu lat planują budowę obwodnicy. Kiedy w marcu wojewoda wydał decyzję środowiskową dla tej inwestycji wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze. Skąd protest mieszkańców? W lipcu z powodu braku pieniędzy trasa została wykreślona z planów inwestycyjnych resortu infrastruktury ..."
zobacz też:
» reportaż telewizyjny w Kurierze Mazowieckim - wersja oryginalna
» reportaż telewizyjny na SISKOMTube - wersja SISKOMTube

źródło: www.tvp.pl/warszawa21.08.2009
- Burmistrz Marek idzie z pomocą. Cieszymy się, że władze miasta są z nami w tej jakże ważnej sprawie.
Na miejskiej stronie ukazał się apel burmistrza Janusza Werczyńskiego:
„Od wielu lat czynimy starania aby tranzytowy ruch samochodów zakłócający spokój mieszkańców wyprowadzony został poza granice zabudowy miejskiej Marek. W takich działaniach potrzebna jest koalicja wielu podmiotów: samorządu, firm, organizacji pozarządowych, komitetów społecznych. Dlatego z radością przyjąłem informację o rozpoczęciu akcji „TAK dla obwodnicy MAREK” prowadzonej przez grupę mieszkańców chcących przyspieszenia podjęcia decyzji o rozpoczęciu budowy mareckiego odcinka drogi S-8. Zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców o poparcie petycji przygotowanej przez organizatorów akcji. Jest ona dostępna na stronie www.petycje.pl"
Nic dodać, nic ująć. Dziękujemy! Grupa Marki 202018.08.2009
- Relacja z akcji plakatowania Marek: "Pojechaliśmy wieczorem rozwieszać plakaty. Najpierw zebraliśmy się w domu Szczepana, by omówić bieżące sprawy. Potem wsiedliśmy do samochodu Jacka i dalejże w Marki. Jeszcze przed odjazdem zaliczyliśmy małą wpadkę. Okazało się, że kupiony przez nas klej po wymieszaniu musi przynajmniej pół godziny postać i nabrać mocy. Zbyt duża strata czasu - zgodnie orzekliśmy. Uzbrojeni wyłącznie w taśmy klejące i nożyczki, wyjechaliśmy na Piłsudskiego. Przyjęliśmy zasadę, że nie naklejamy plakatów na przystankach, dlatego informacje o akcji znajdziecie na słupach ogłoszeniowych i latarniach. Obiecujemy, że jeśli tam pozostaną do 30 sierpnia, uprzątniemy je. Liczymy także na Waszą pomoc. Poniżej zamieszczony jest link, dzięki któremu możecie pobrać i wydrukować plakat. Powieście go w okolicy Waszych domów!"
Informacja techniczna - załącznik jest w formacie A3, ale można też go wydrukować na A4.

do pobrania: obwodnica Marek - plakat informacyjny (plik PDF)17.08.2009 - Marki mają dosyć trasy szybkiego ruchu biegnącej przez środek miejscowości. Chcą obwodnicy. A w ramach promowania pomysłu, chcą przejeżdżającym rozdawać cukierki - pisze "Dziennik". - Naszemu miastu obwodnica jest potrzebna jak krew dla ciężko chorego pacjenta - przekonują mieszkańcy.

źródło: www.tvnwarszawa.pl13.08.2009 - Na czterech billboardach przy głównej drodze przelotowej przez Marki zawisły plakaty informujące o akcji "TAK dla obwodnicy Marek". Billboardy udostępniła firma outdoorowa Cityboard Media, która wspiera naszą akcję. Serwis plakatujący w osobie Arka Buczkowskiego (mieszkańca Marek) wykleił billboardy naszymi plakatami. Billboardy usytuowane są przy skrzyżowaniach Al. Piłsudskiego z ul. Szkolną, 11 Listopada, Jutrzenki.

źródło: własne12.08.2009 - Podpisano umowę na przebudową Trasy Toruńskiej, na odcinku od węzła "Modlińska" do węzła "Piłsudskiego" w Markach (czytaj: od Mostu Grota-Roweckiego do Marek). Wykonawca ma 30 dni na rozpoczęcie prac. Oznacza to, iż tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, czekają nas znaczne utrudnienia w korzystaniu z tej drogi. Inwestycja ma być ukończona do połowy kwietnia 2012 roku. Szczegóły znajdą Państwo na stronie GDDKiA.

źródło: www.gddkia.gov.pl


 
Marki, ul. Piłsudskiego - Szkolna
 

Jak narodził się pomysł akcji TAK DLA OBWODNICY MAREK ?

Głosu Marek w sprawie budowy obwodnicy do tej pory praktycznie nie było słychać – czas się obudzić mili Państwo. W naszym przypadku budzikiem było forum internetowe i wpis z poruszającym wezwaniem: „Będziemy najbardziej zakorkowanym miejscem na Mazowszu, a może i w Polsce. Zorganizujmy się jakoś Szanowni Markowianie” ...

» czytaj więcej...

 

Jakie mamy plany ?

Przygotowujemy spotkanie informacyjne, które odbędzie się w sobotę 22 sierpnia o godz. 17.00 w siedzibie gimnazjum nr 1 przy ul. Piłsudskiego. Spróbujemy odpowiedzieć na nurtujące i Was i nas pytania – którędy ma przebiegać obwodnica Marek, ...

W niedzielę, 30 sierpnia, zapraszamy wszystkich mieszkańców na popołudniowe spotkanie przy Piłsudskiego. W dzień powrotów z wakacji zgromadźmy się przy głównej drodze, by pokazać, że zależy nam na tej inwestycji ...

» czytaj więcej...

 

Spot zachęcający do wzięcia udziału w akcji TAK dla obwodnicy MAREK

Dołącz do akcji mającej na celu przyspieszenie budowy obwodnicy Marek. Akcja inna niż wszystkie. Żadnego blokowania dróg, tylko pozytywne działanie. Akcja zaplanowana na koniec sierpnia. Zapraszamy. Organizator akcji: Grupa MARKI 2020.

kontakt: obwodnicamarek@gmail.com

 

Razem przyspieszmy budowę obwodnicy Marek

Wyobraź sobie – jest początek wakacji 2012 r. Cała Polska jeszcze świętuje po rozgrywanych nad Wisłą i na Ukrainie Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Kierowcy cieszą się podwójnie – nie dość, że mamy na koncie sukces sportowy, to jeszcze rząd – rzutem na taśmę – spiął najważniejsze polskie miasta siecią dróg ekspresowych i autostrad. Warszawa dostała super połączenie z Poznaniem i odnowioną Trasę Toruńską. Do szczęścia brakuje jednego – obwodnicy Marek. Ta zaledwie kilkukilometrowa część trasy ma zostać wybudowana jako ostatnia!!! Brak tego odcinka spowoduje, że wielotysięczny sznur pojazdów, jadących autostradą od niemieckiej granicy przez Poznań, Stryków, Warszawę nagle trafi na wąskie gardło – ul. Piłsudskiego w Markach. Gdzie będą się kończyć te korki – któż to przewidzi? Wiemy jedno - wszystkim mieszkańcom Marek na co najmniej dwa lata zostanie sprzedany pasztet, przy którym weekendowe wyjazdy czy wakacyjne powroty to przysłowiowy pryszcz. W tej sytuacji bardzo łatwo sobie wyobrazić jak mistrzostwa w 2012 r. „świętować” będą Marki…

Co może nam grozić? Wystarczy porównać kilka liczb: dziś przejeżdża przez Marki 60 tys. samochodów. W 2005 r. (to ostatnie znane nam wyniki badań natężenia ruchu) dziennie przez Most Grota pędziło 150 tys. aut. A przecież jeszcze nie jest on połączony z nową drogą z Poznania! Suma tych liczb daje jedno - gigantyczne korki i całkowity paraliż całego naszego miasta, tysiące samochodów na Piłsudskiego i setki kierowców próbujących ominąć korek bocznymi ulicami, rozjeżdżając nasze Marki wzdłuż i wszerz.

 
Obwodnica Marek

źródło: www.siskom.waw.pl

obwodnica Marek

Obwodnica Marek składa się z następujących elementów:

 
mapa obwodnicy Marki-Radzymin - PDF, 9 Mb

Przydatne linki - Trasa S8:

Przydatne linki - Trasa S17:

 

Instytucje, organizacje, firmy i osoby prywatne, które czynnie wspierają akcję TAK DLA OBWODNICY MAREK:

Obwodnica Marek - Trasa S8 - Trasa S17 - Droga ekspresowa - Projektowanie stron Warszawa