Alert drogowy – zwężenia na Trasie Toruńskiej

21.Lut.2010 - skomentuj

Alert_znakUtrudnienia w okresie od 21 lutego 2010 do 6 marca 2010

Wpływ utrudnień z punktu widzenia mieszkańców Marek: ISTOTNY
Czas trwania utrudnień: 2 tygodnie

Informacja ze strony GDDKiA:

Planowana zmiana organizacji ruchu na Trasie AK.

W ramach dostosowania drogi krajowej nr 8 do parametrów trasy ekspresowej na odcinku węzeł Modlińska – węzeł Piłsudskiego w Markach, w dniu 22.02.2010r. o godz. 1300 planowane są lokalne zwężenia o wewnętrzne pasy Trasy Toruńskiej pomiędzy ul. Łabiszyńską a ul. Piłsudskiego.

Ruch będzie odbywał się dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Powyższe zwężenia związane są z koniecznością wybudowania tymczasowych przejazdów w pasie dzielącym. Zmiana organizacji potrwa do dnia 06.03.2010r.

Komentarz:

Planowane lokalne zwężenia o wewnętrzne pasy ruchu będą miały istotny wpływ na płynność ruchu. GDDKiA zapewnia, iż tak jak to ma miejsce obecnie, będą dostępne przez cały czas po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Oznacza to wykorzystanie dla ruchu na krótkim odcinku pasa awaryjnego i konieczność zrobienia zjazdu na pas awaryjny, co będzie wpływało na płynność i bezpieczeństwo ruchu. Wprowadzenie zwężeń ma służyć wybudowaniu tymczasowych przejazdów w pasie dzielącym (tzw. „przełączek”), które są zapowiedzą istotnych zmian, czekających nas od wiosny bieżącego roku.

tagi:, , , ,

Zostaw odpowiedź