ALERT DROGOWY – Zamknięcie estakady na Trasie Toruńskiej

21.Paź.2009 - skomentuj

Alert_znakOd czwartku 22 października od godziny 22:00, nastąpi pierwsza istotna zmiana w organizacji ruchu związana z modernizacją Trasy Toruńskiej. Wykonawca inwestycji dokona zamknięcia południowego wiaduktu w kierunku Marek nad ulicą Jagielońska. Szczegółowy komunikat GDDKiA, plan oraz zdjęcia dalej.

Informacja ze strony GDDKiA:

Zmiana organizacji ruchu na Trasie AK.

W ramach dostosowania drogi krajowej nr 8 do parametrów trasy ekspresowej na odcinku węzeł Modlińska – węzeł Piłsudskiego w Markach, dnia 22.10.2009r. o godz. 22:00 zamknięty zostanie południowy wiadukt nad ul. Jagiellońską w ciągu ul. Toruńskiej.

Powyższe zamknięcie związane jest z koniecznością wykonania rozbiórki oraz wybudowania nowego obiektu.
Planowany termin realizacji nowego wiaduktu – czerwiec 2010r.
Dotychczasowy ruch zostanie skierowany na istniejący równoległy wiadukt. Funkcjonujący ruch pojazdów odbywający się po dwóch pasach ruchu w kierunku Targówka zostanie zachowany.
Relacja skrętu z ul. Modlińskiej na Trasę Armii Krajowej w kierunku Targówka zostanie przeniesiona z wiaduktu na poziom ul. Modlińskiej na nowo wykonany przejazd sterowany sygnalizacją świetlną. Na przejazd ten zostaną skierowane również autobusy udające się w kierunku zachodnim.

Objaśnienie:

Na czerwono zaznaczono wiadukt przeznaczony do zamknięcia.

Przebudowa Trasy Toruńskiej Etap 1

TT1

Dla wzrokowców (zdjęcia Koszatek, forum SSC)

Estakada Południowa Wiadukt przeznaczony do zamknięcia po prawej stronie zdjęcia. Obecnie po przejechaniu Mostu Grota Roweckiego, możemy się poruszać wiaduktem po prawej (1 pas), wykorzystywanym również przez komunikację miejską oraz wiaduktem środkowym (2 pasy, przechodzące w jeden). W piątek wiadukt widoczny po prawej zostanie zamknięty, cały ruch będzie odbywał się wiaduktem środkowym. Zachowane zostaną dwa pasy – nie będą przechodziły na końcu wiaduktu w jeden.

Tymczasowa zatoczka autobusowa

Na tym zdjęciu (kierunek Bemowo) widać tymczasową zatoczkę autobusową.Estakada Południowa Rozjazd

Na zdjęciu (kierunek Bemowo) widać sam rozjazd na estakadę przeznaczoną do zamknięcia, po lewej stornie.

Przewidywane utrudnienia w ruchu:

Średnie, ze względu na zachowanie dwóch pasów. W chwili obecnej w najwęższym miejscu mamy do dyspozycji również dwa pasy. Utrudnienia mogą być znaczące ze względu na okres „uczenia się” nowej organizacji ruchu.

tagi:, , , ,

Zostaw odpowiedź