Zwrot w sprawie węzła Wołomin?

17.Lis.2012 - komentarze 2

Optymistyczne wieści dla mieszkańców Wołomina płyną z urzędu marszałkowskiego, w którym władze lokalne, wojewódzkie i GDDKiA rozmawiały o wjeździe na obwodnicę…

Na spotkaniu zapadły ważne dla wszystkich mieszkańców powiatu wołomińskiego decyzje. Aby zapewnić im jak najkorzystniejsze skomunikowanie z drogą S-8, do końca br. Samorząd Województwa Mazowieckiego podpisze z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad porozumienie, na mocy którego zobowiąże się do zabezpieczenia środków na budowę 2,5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej, po nowym śladzie. Dzięki porozumieniu możliwe będzie uwzględnienie budowy węzła Wołomin w koncepcji projektowej oraz w przetargu, który GDDKiA ogłosi w pierwszym kwartale 2013 r.

http://www.mazovia.pl/aktualnosci/art,3762,powstanie-wezel-wolomin-do-drogi-krajowej-s-8.html

tagi

Komentarzy do tego wpisu: 2

  • Mati

    Cieszy mnie ta informacja, ciekawe tylko w jakiej formie w?ze? powstanie, ten ze ?wiat?ami czy dwoma rondami.

  • Micho

    W ostatniej „Mojej Gazecie Regionalnej” wyczytałem na pierwszej stronie, że co prawda przetag rzeczywiście będzie ogłoszony w 2013 r. jednak planowany termin rozpoczęcia budowy to dopiero rok 2016. Realnie można by przyjąć, że ukończenie i oddanie tego odcinka nastąpi nie wcześniej niż w 2018-2019 r.
    Co na to Wasza redakcja ?

Zostaw odpowiedź