Zaczyna się horror na Trasie Toruńskiej

08.Lis.2013 - komentarze 2

Kierowcy, bądźcie dzielni i cierpliwi. Zaczyna się remont mostu i sporej części Trasy Toruńskiej. Jutro rano (sobota) zmiany będzie można zobaczyć na własne oczy. Na razie musi nam wystarczyć komunikat GDDKiA…

W nocy z 8 na 9 listopada br. planowane jest rozpoczęcie zasadniczego etapu robót przy przebudowie Trasy Armii Krajowej.

Do tej pory Wykonawca realizował prace przygotowawcze związane z budową przewiązek:
– w pasie rozdziału trasy głównej pomiędzy ulicami Gwiaździstą a Mickiewicza (przewiązka była niezbędna do utrzymania płynnego ruchu w trakcie rozbiórki kładki dla pieszych),
– w pasie rozdziału trasy głównej na odcinku 100 m na wysokości węzła Wisłostrada (prace prowadzono w godzinach nocnych)
– w pasie rozdziału trasy głównej na odcinku 100 m za węzłem Modlińska w kierunku Marek (prace prowadzono w godzinach nocnych)
– w pasie środkowym Wisłostrady na odcinku 100 m na wysokości Trasy AK.

Przeprowadzono również prace rozbiórkowe północnej łącznicy węzła Wisłostrada w kierunku Gdańska. Obecnie trwają prace porządkowe i wywóz gruzu.
 
Ponadto wyłączone z ruchu zostały trzy łącznice w węzłach Modlińska i Wisłostrada przeznaczone do przebudowy:
– wjazd z ul. Modlińskiej na most Grota-Roweckiego (łącznica w relacji północ–zachód)
– wjazd z ul. Jagiellońskiej na most Grota-Roweckiego (łącznica w relacji południe–zachód)
– zjazd z mostu Grota-Roweckiego na Wisłostradę w kierunku Gdańska (łącznica w relacji wschód-północ)
 
W najbliższy piątek, 8 listopada o godzinie 22 zbierze się komisja, która zdecyduje o wprowadzeniu zmiany organizacji ruchu polegającej na:
– wyłączeniu z ruchu na prawym brzegu Wisły łącznicy północ – wschód (Tarchomin – Bródno), oraz na lewym brzegu Wisły łącznic:
– wschód – południe (Most gen. S. Grota-Roweckiego – Wisłostrada),
– zachód – północ (Bielany – Gdańsk).
Zamknięty zostanie przejazd ulicą Gwiaździstą.
 
Wyłączona z ruchu będzie również północna (w kierunku zachodnim) główna jezdnia Trasy AK od ul. Modlińskiej do ul. Gwiaździstej. Kierowcy będą się poruszali w obydwu kierunkach jezdnią południową, mając do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Na dalszym odcinku, tj. od ul. Gwiaździstej do Powązkowskiej zawężone będą skrajne lewe pasy obydwu jezdni a ruch będzie się odbywał dwoma pasami w każdym kierunku.
 
Ponadto planuje się wprowadzić nieco mniejsze zmiany na ulicach w pobliżu Trasy AK.
– na skrzyżowaniu ul. Modlińskiej i Płochocińskiej pierwszeństwo uzyskają kierowcy jadący z ul. Modlińskiej w Płochocińską (w obydwu kierunkach). Dzięki temu jadący z Białołęki (i z powrotem) łatwiej dojadą ul. Płochocińską do Marywilskiej, którą mogą wjechać na Trasę Toruńską.
– na ul. S. Starzyńskiego przy Namysłowskiej w sygnalizacji świetlnej wydłużony zostanie czas przejazdu dla jadących ul. S. Starzyńskiego. Ma to ułatwić komunikację z mostem Gdańskim.
– na skrzyżowaniu ul. T. Nocznickiego i J. Kasprowicza wytyczone zostały dodatkowe pasy do skrętu w lewo (z ul. T. Nocznickiego w J. Kasprowicza ) i w prawo (z ul. J. Kasprowicza w T. Nocznickiego). To rozwiązanie ułatwi zjazd z Trasy mostu M. Skłodowskiej-Curie. 
– na skrzyżowaniu ul. Wólczyńskiej i T. Nocznickiego wybudowany zostanie pas do skrętu w lewo z ul. Wólczyńskiej (z kierunku Izabelina) w T. Nocznickiego. Przebudowa uporządkuje ruch na tym skrzyżowaniu.
– na ul. Z. Słomińskiego przy Dworcu Gdańskim powstanie zawrotka umożliwiająca przejazd do ul. gen. W. Andersa w kierunku centrum kierowcom jadącym z mostu Gdańskiego.
 
W ramach kontraktu „Kontynuacja projektowania i przebudowa drogi S8 odc. Powązkowska – Marki (ul. Piłsudskiego). Etap II: odc. węzeł Powązkowska – węzeł Modlińska” prawie pięciokilometrowy odcinek drogi zostanie dostosowany do parametrów trasy ekspresowej. Przebudowane zostaną węzły: Powązkowska, Broniewskiego, Marymoncka, Wisłostrada i Modlińska, drogi zbiorczo- rozprowadzające, infrastruktura techniczna, wybudowane zostaną chodniki, ciągi pieszo-rowerowe oraz ekrany akustyczne. Rozebrane i wybudowane od nowa będą 33 obiekty mostowe. Natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy most gen. S. Grota-Roweckiego, na którym powstanie 5 pasów ruchu w jednym kierunku – dwa dla ruchu tranzytowego i trzy dla ruchu lokalnego.

tagi

Komentarzy do tego wpisu: 2

Zostaw odpowiedź