YES!!! YES!!! YES!!! UMOWY NA OBWODNICĘ PODPISANE

28.Lis.2014 - komentarzy 14

28 listopada zapisał się złotymi zgłoskami w historii naszego miasta. W piątek w warszawskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisano umowę na projekt i budowę obwodnicy Marek. Pierwszy odcinek węzeł Marki – węzeł Kobyłki wybuduje konsorcjum pod przewodnictwem włoskiego  Salini Polska Sp. z o.o., drugi odcinek Kobyłka-Radzymin Alstaldi S.p.A.. To nie wszystko, każda inwestycja wymaga nadzoru – podpisano równocześnie umowy na nadzór i zarządzanie kontraktem.

„Podpisujemy bardzo ważny kontrakt nie tylko dla Warszawy, ale dla całego kraju” – rozpoczął spotkanie Łukasz Lendner, dyrektor oddziału GDDKiA Warszawa.

Menedżer GDDKiA ostrzegł włoskich wykonawców, że konieczna jest duża mobilizacja. Oczywiście jeżeli wystąpią nieprzewidziane w projekcie elementy lub pojawi się konieczność zmian, w takim przypadku drogowcy uwzględnią roszczenia drogowców. Łukasz Lendner ma nadzieję, że współpraca polsko-włoska będzie wzorcowa. Podaje przykład firmy Metrostav, która buduje zgodnie z harmonogramem odcinek Most Grota – Powązkowska.

Dyrektor Kwieciński z GDDKiA zaapelował do wykonawców o szybkie rozwiązywanie ewentualnych problemów, które pojawią się w trakcie prac.

– Mieszkańcy Marek bardzo długo czekali na budowę obwodnicy. Cieszymy się, że udało się wreszcie doprowadzić do podpisania umowy. To wielki sukces bez wyjątku wszystkich mieszkańców Marek, którzy pokojową akcją przy Komandorze pokazali, jak w odpowiedzialny sposób doprowadzić do rozwiązania wielkiego problemu komunikacyjnego – komentują na gorąco Jacek Orych, Szczepan Ostasz i Tadeusz Markiewicz, inicjatorzy akcji „Tak dla Obwodnicy Marek”.

 

 

 

tagi

Komentarzy do tego wpisu: 14

Zostaw odpowiedź