Relacja ze spotkanie informacyjnego

24.Sie.2009 - skomentuj

DSC_0508-150x150

Na drzwiach Zespołu Szkół Nr 1 w Pałacyku Briggsów wisi plakat „Tak dla Obwodnicy Marek”. Sala jest już pełna. Jest punktualnie 17.00. Dochodzą jeszcze ostatni goście, którzy już nie znajdują miejsca przy stolikach i siadają na dodatkowych krzesłach z tyłu sali. Cieszymy się podwójnie – jesteście Wy, aktywni obywatele naszego miasta, są z nami także przedstawiciele lokalnych władz. Razem z Wami w ławkach szkolnych zasiadają wicestarosta Węsierski i burmistrz Werczyński.

Zaczynamy, kiedy zegar wskazuje dwie minuty po siedemnastej. Zaczyna Jacek, który przedstawia program spotkania. Potem głos zabiera Szczepan. Przez miesiąc przygotowywał specjalnie na tę okazję prezentację multimedialną. Nasz ekspert najpierw przybliża projekt obwodnicy Marek. Potem opowiada m.in. o tym, dlaczego nie wbito w ziemię nawet jednego szpadla przy tej inwestycji. Przypomina o pozytywnym przykładzie Strykowa. To miasto położone nieopodal Łodzi przeżyło gehennę, gdy autostrada wiodąca z Niemiec i Poznania nagle zakończyła się przed tą miejscowością. Mieszkańcy jednak skrzyknęli się i wymusili na Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad budowę obwodnicy w rekordowym tempie niewiele ponad roku. Ten temat Was rozgrzewa i z sali pada sporo pytań.

Potem przechodzimy do remontu Trasy Toruńskiej. Tu znów – co nas bardzo cieszy – jesteście ciekawi tego, co się będzie działo na tym odcinku drogi, bo przecież już za dwa lata wjazd i wyjazd z Trasy Toruńskiej będzie wyglądać zupełnie inaczej niż dzisiaj.

Wreszcie do akcji (dosłownie) wkracza Tadeusz. Zakłada kamizelkę odblaskową – taką, jaką będziemy ubrani 30 sierpnia – i przedstawia podstawowe założenia niecodziennego protestu, który odbędzie się w dzień powrotów z wakacji w Markach przy Komandorze. Niecodziennego, bo polegającego nie na blokowaniu dróg, ale rozdawaniu cukierków przejeżdżającym kierowcom z prośbą o podpisanie przez nich naszej petycji w internecie. I znów dostajemy od Was serię pytań i kilka podpowiedzi jak to zorganizować. Wreszcie na koniec głos zabiera Jacek, który prosi o pomoc przy organizacji głównej akcji. I już wiemy, że możemy na Was liczyć.

Dziękujemy! To spotkanie daje nam siłę, że wspólnie uda nam się dużo zrobić. Do zobaczenia 30 sierpnia!

Grupa Marki 2020

Prezentacja

Do pobrania przedstawiana prezentacja: kliknij TU (7MB)

tagi

Zostaw odpowiedź