Poprawiony Raport Środowiskowy został przekazany do konsultacji

07.Paź.2010 - komentarze 3

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wystąpiła do Sanepidu oraz Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o uzgodnienie warunków realizacji inwestycji polegającej na budowie drogi ekspresowej na odcinku Marki (Drewnica) – Radzymin, ze względu na otrzymanie poprawionego Raportu o Oddziaływaniu na Środowisko.

W praktyce oznacza to przekazanie raportu do konsultacji do Sanepidu oraz  GDOSiu. Jest to krok mający na celu ograniczenie ryzyka późniejszych odwołań ze względu na uchybienia formalne, jak również ma na celu dodatkową weryfikajcę raportu.

Zwykle odpowiedź z Sanepidu przekazywana jest w okresie dwóch tygodni. Niestety termin odpowiedzi z GDOSiu jest istotnie dłuższy.

Poniżej orginalna informacja ze strony RDOSiu:

tagi

Komentarzy do tego wpisu: 3

 • Mateusz

  Witam wszystkich,
  czy poprawiony raport jest już gdzieś dostępny do przejrzenia?

 • yc84

  „Wczoraj przedstawiono nowy harmonogram innych opóźnionych inwestycji na Mazowszu. Wynika z niego, że nowa wylotówka z Warszawy omijająca Raszyn i Janki ma być gotowa pod koniec 2013 r., po kolejnym roku – trasa na Gdańsk obok Łomianek, a w 2015 r. – obwodnica Marek i droga ekspresowa w stronę Lublina.” gazeta.pl

 • Rotciv

  Gazeta.pl podała całkiem ciekawe informacje

  Jacek Kozłowski przyznał się też jednak do porażek. Za największe uważa spowolnienie przygotowań do przedłużenia południowej obwodnicy Warszawy przez Ursynów i Wawer, a także brak budowy wschodniej obwodnicy stolicy przez Wesołą. – Wygląda na to, że po trzech latach procesów sądowych decyzja środowiskowa dla tej trasy nie obroni się i trzeba przygotowywać nową – przewiduje.

  Wczoraj przedstawiono nowy harmonogram innych opóźnionych inwestycji na Mazowszu. Wynika z niego, że nowa wylotówka z Warszawy omijająca Raszyn i Janki ma być gotowa pod koniec 2013 r., po kolejnym roku – trasa na Gdańsk obok Łomianek, a w 2015 r. – obwodnica Marek i droga ekspresowa w stronę Lublina.

  Więcej… http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,8514818,Jest_pozwolenie_na_ostatni_odcinek_A2__Drogowy_rekord.html#ixzz12PWo0vHm

Zostaw odpowiedź