Obwodnica Marek

 

Jakie mamy plany ?

Dla wszystkich – bez względu na wiek, płeć czy adres zamieszkania - przygotowujemy spotkanie informacyjne, które odbędzie się w sobotę 22 sierpnia o godz. 17.00 w siedzibie gimnazjum nr 1 przy ul. Piłsudskiego xxx. Spróbujemy odpowiedzieć na nurtujące i Was i nas pytania – którędy ma przebiegać obwodnica Marek, kiedy realnie ruszą prace, jakie przeszkody stoją na drodze do wbicia pierwszej łopaty, wreszcie - jeśli droga powstanie – gdzie będzie można wjechać i zjechać z nowej trasy. Ale najważniejsze jest to, że zastanowimy się wspólnie, co my, mieszkańcy Marek, możemy zrobić, by zdopingować państwo i polityków do sprawnej realizacji tej inwestycji. Zaczniemy zbierać Wasze podpisy pod petycjami do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Wojewody Mazowieckiego i Generalnego Inspektora Ochrony Środowiska. Ale na tym nie poprzestaniemy…

W niedzielę, 30 sierpnia, zapraszamy wszystkich mieszkańców na popołudniowe spotkanie przy Piłsudskiego. W dzień powrotów z wakacji zgromadźmy się przy głównej drodze, by pokazać, że zależy nam na tej inwestycji. Od razu zastrzegamy – nie będziemy blokować dróg. To będzie akcja inna niż wszystkie. Zamierzamy bowiem „osłodzić” kierowcom ich mareckie męczarnie. Oczywiście nadal będziemy zbierać podpisy – przyprowadźcie rodziny, znajomych, sąsiadów. Zaprosimy też media, by 30 sierpnia było głośno o nietypowym proteście mieszkańców naszego miasta. Niech wreszcie o Markach będzie głośno z innego powodu niż napad na bank w Strudze czy niewydolnej poczty przy Sportowej.

Na koniec mamy jeszcze jedną uwagę. Jest to akcja społeczna i obywatelska. Zapraszamy wszystkie osoby bez względu na wiek, wyznanie czy preferencje polityczne, którym zależy na szybkim powstaniu obwodnicy. Wyłączcie telewizory, wyjdźcie z domów i mieszkań. Odzyskajmy wreszcie spokój w mieście.

... powrót do strony głównej »

 

 

Okładka miesięcznika Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
W numerze sierpniowym pojawił się artykuł o obwodnicy Marek i grupie inicjatywnej Marki 2020.

Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze
Obwodnica Marek - Trasa S8 - Trasa S17 - Projektowanie stron Warszawa