O kulisach deklaracji premiera

12.Paź.2012 - komentarze 2

Deklaracji w sprawie budowy obwodnicy Marek na tak wysokim szczeblu do tej pory jeszcze nie było. Kilka dni przed drugim już w tej kadencji expose premiera Donalda Tuska członkowie naszego stowarzyszenia Jacek Orych i Paweł Pniewski podjęli heroiczną próbę przedstawienia sprawy Marek bezpośrednio premierowi. W tej sprawie skontaktowali się z najbliższym otoczeniem premiera: ministrami z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomaszem Arabskim i Pawłem Grasiem, którym opisali na jakim etapie znajduje się obecnie przygotowanie budowy mareckiej obwodnicy.

„Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko, wszelkie formalności zostały dopięte, czekamy teraz na decyzję w sprawie finansowania i można zabierać się do budowy. Odłożenie w czasie budowy obwodnicy spowoduje katastrofalne skutki” – usłyszeli ministrowie.

Podczas dzisiejszego expose premier Donald Tusk po raz pierwszy publicznie z mównicy sejmowej poruszył sprawę obwodnicy Marek. Obiecał ogłoszenie przetargu na jej budowę w 2013 roku, co daje nadzieję na zakończenie budowy na przełomie 2015/2016!

tagi

Komentarzy do tego wpisu: 2

 • Grażyna

  To dla Was należą się fanfary, to Wasza wieloletnia społeczna praca, poświęcony czas, zaangażowanie zapewne prywatnych środków owocuje nadzieją na rychłe uzykanie warrunków inwestycji i jej finansowania. To dla Marek i Markowian szansa na pracę i zlecenia dla mareckich przedsiębiorców. A propos-jak zostanie rozwiązana sprawa LOKALNYCH DOJAZDÓW DO WĘZŁÓW? CZY BĘDZIE OWOCOWAŁO WYSIEDLENIAMI, ROZPACZĄ NASTĘPNYCH RODZIN?
  Pozdrawiam gorąco iżyczę pomyślności i zdrowia.

 • Tomek

  Panowie,
  szacunek i podziekowania za to co robiliscie i robicie w temacie obwodnicy.

  Tomek

Zostaw odpowiedź