Kolejny poseł apeluje w sprawie Marek

04.Gru.2009 - 1 komentarz

Tym razem głos w sprawie obwodnicy zabrał Marek Balicki, który w liście do ministra infrastruktury dziwi się, że nic się w tej materii nie dzieje.

Do mojego biura poselskiego docierają głosy obywateli oraz uchwały radnych miast i gmin powiatu wołomińskiego (…) zaniepokojonych, że dotychczas budowa obwodnicy Marek (…) nie znalazła się w Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012” – tak się zaczyna interpelacja posła Marka Balickiego w naszej wspólnej sprawie.

Parlamentarzysta przypomina, że jest to ważny szlak komunikacyjny, a Marki są wyjątkowo mocno obłożone ruchem (54 tys. pojazdów na dobę według badania z 2005 r.). Porównuje nasze miasto z innymi miejscowościami, które cieszą się mniejszym natężeniem, a już mają gotowe obwodnice (Radzymin, Wyszków, Garwolin).

W podsumowaniu poseł Balicki pyta się ministra infrastruktury, dlaczego – mimo ogromnego natężenia ruchu – nie podjęto dotychczas żadnych konkretnych decyzji w sprawie umieszczenia Marek w Programie Budowy Dróg Krajowych i co zamierza zrobić, by rozwiązać nabrzmiałe do lat problemy komunikacyjne powiatu wołomińskiego.

My też czekamy na tę odpowiedź!

Treść interpelacji

Grupa Marki 2020

tagi

Komentarz do tego wpisu: 1

Zostaw odpowiedź