Kapsuła już na swoim miejscu :)

31.Sie.2014 - skomentuj

kczKiedy oglądaliśmy prognozy pogody na niedzielę, zgrzytaliśmy zębami. Miało cały dzień padać. I jak tu robić „pięciolatkę” cukierkowej akcji? Ryzyk-fizyk. Wzięliśmy się w garść i postanowiliśmy dokończyć urodziny. Wszak finis coronat opus, co po naszemu znaczy „koniec wieńczy dzieło”. Bo przygotowania trwały tak naprawdę od trzech tygodni. Punkt po punkcie pisaliśmy scenariusz spotkania, którego celem był złożenie hołdu dla tym, którzy starali się o obwodnicę. A ich lista jest długa. „Na topie” są mieszkańcy Marek i kierowcy, którzy zebrali 11 tys. podpisów. Potem urzędnicy i politycy, którzy decyzjami otworzyli drogę do realizacji obwodnicowego projektu. Jednakowo brzmiał głos samorządowców różnych opcji i barw politycznych. Mnóstwo pracy włożyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wreszcie media – bez nich obwodnicowy projekt pięć lat temu nie miałby takiej siły przebicia.

Plan był taki, żeby zostawić pamiątkę po tym niezwykłym przedsięwzięciu. Wpadliśmy na pomysł, by zakopać kapsułę czasu, a w niej symbole związane z obwodnicową akcją. Oddaliśmy w tej sprawie głos mieszkańcom. Zagłosowali, by w kapsule znalazły się: mareckie korki (w postaci zdjęć), słoik z zanieczyszczonym powietrzem z Al. Piłsudskiego i tiry (oczywiście w formie modelu). Do tego dołożyliśmy podpisy mieszkańców, fragment drugiego expose premiera, długopis z napisem „Tak dla Obwodnicy Marek” i koszulka odblaskowa, jeden z symboli akcji przy Komandorze. Tak wypełniona kapsuła spoczęła tuż przy szlaku przyszłej obwodnicy. Każda osoba, która przyszła na niedzielne spotkanie, miała szansę machnąć szpadlem, wziąć udział  w rodzinnej sesji fotograficznej, wziąć specjalną ulotkę, zrobić zdjęcie w tzw. cieszynce, wreszcie na koniec zjeść kawałek tortu, specjalnie przygotowanego z tej okazji. A – i pogoda OCZYWIŚCIE dopisała.

Wszystkim, którzy współuczestniczyli w tym niezwykłym wydarzeniu, serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania dla osób, które pomogły zrealizować niedzielne spotkanie. Ich lista jest długa. Zaczynamy myśleć, co tu zrobić na dziesięciolecie cukierkowej akcji. No ale wtedy już powinna być obwodnica.

tagi

Zostaw odpowiedź