Harmonogram modernizacji Mostu Grota

08.Gru.2011 - komentarze 3

Dostępny jest harmonogram modernizacji Mostu Grota. Wygląda na to, że mniej więcej od kwietnia 2012 – czyli oddania obecnie modernizowanego odcinka do początku 2013 mamy chwilę na odddech od korków na praskiej stronie Trasy Toruńskiej i Moście Grota. Zasadnicze roboty mają odbywać się w 2013 i 2014.

W 2013, zakłada się ruch po jednej przeprawie (Most Grota składa się z dwóch oddzielnych przepraw), z zachowaniem dwóch pasów w każdym kierunku (układ 2×2). Kierunki ruchu będą odseparowane betonowymi barierami.

Na przełomie 2013/2014 planowany jest okres około 3,5 miesiąca z ruchem po jednej starej i jednej nowej przeprawie czyli 4+5 pasów.

W 2014 ruch będzie odbywał się po nowej przeprawie. Do dyspozycji będzę w sumie 5 pasów, ile w którym kierunki – jeszcze jest zagadką 😉

W połowie listopada 2014 ruch ma się odbywać po nowych przeprawach 2×5!!! Wewnętrzne pasy będą przeznaczone dla ruchu ekspresowego i stworzą ukłąd ekspresowy odpwiadający dwóm jezdniom po dwa pasy (2×2). Będą one odseparowane od pasów dla ruchu podmiejskiego, dla którego przezaczone będą po 3 pasy w każdym kierunku. Takie rozwiązanie będzie tylko na moście na pozostałym odcinku propocje będą odwrotne 3 pasy dla ruchu ekspresowego i 2 pasy na jezdniach rozprowadzających w każdym kierunku.

Oczywiście to wstępny harmonogram, czyli praktyka zweryfikuje teorię…

A tu harmonogram:

tagi

Komentarzy do tego wpisu: 3

  • Jan

    Jak znam życie to opis powinien brzmieć układ 2×2 w tym 2x buspas

  • tomasz

    Wcale nie będe narzekał na brak korków 🙂 . Na przyszły rok interesuje mnie tylko 8.09.2012 wtedy będe tamtędy jechał do mojej narzeczonej by stała się moją żoną a później będę wracał też tamtędy tyle że do Zielonki.

  • Jakub Apostoł

    A czy trasa na wysokości osiedla Potok będzie zabudowana tunelem jak jest to na Targówku

Zostaw odpowiedź