Dwa pasy na Trasie Toruńskiej…

10.Lis.2010 - komentarze 2

Internauta o nicku „Micho” zadał mi jeszcze w październiku pytanie: „A kiedy oddadzą wjazd na Grota tak, aby korzystać z dwóch pasów?„. Gdybym był zawodowym politykiem, zakrzyknąłbym „od razu”. Konieczne okazało się sięgnięcie do wielu źródeł i zweryfikowanie informacji, które do mnie docierały. Step-by-step – jak to mówią Wyspiarze. Coś niecoś udało mi się dowiedzieć 🙂

Droga rozprowadzająca między Aleją Piłsudskiego a ulicą Głębocką

Zdjęcie: Koszatek

Zdjęcie: Koszatek

Od pewnego czasu jest gotowa do użycia, pasy wymalowane, znaki postawione – nawet podano już informację o jej otwarciu prawie 2 miesiące temu – ale zmiana nie została wprowadzona. Powodem była decyzja o uzyskaniu docelowego pozwolenia na użytkowanie tego odcinka. Wszelkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że będzie ono wydane „na dniach” i prawdopodobnie po najbliższym weekendzie pojedziemy już nowym odcinkiem drogi. (Tu muszę się od razu poprawić, nie nastąpi to w poniedziałek – nadzór budowlany ma jeszcze kilka uwag). Dostaniemy kawałek równego asfaltu, bezpieczny wyjazd od strony stacji benzynowej BP oraz M1.

Odcinek Głębocka – Łabiszyńska

Nie udało mi się znaleźć dobrego zdjęcia. Z uzyskanych informacji wynika, że do końca roku zostanie również przełożony ruch na odcinku od stacji Neste w kierunku ulicy Łabiszyńskiej – na nową jezdnię, a ta, po której aktualnie jeździmy, pójdzie do remontu. Niedługo potem na całym odcinku od Marek aż do Łabiszyńskiej będziemy poruszać się tzw. jezdnią rozprowadzającą.

Wiadukty nad ulicą Łabiszyńska

Zdjęcie: Kokoro

Praca wre, wygląda na to, że wystarczy asfalt i będzie można po nich przejechać. Niestety, nic bardziej mylnego. Trzeba jeszcze zabrać się za ekrany akustyczne na wiadukcie  – dlatego zostanie on oddany dopiero pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku.

 

 

 

 

 

Wiadukty Żerańskie – czyli kiedy Syrenka odejdzie na zasłużoną emeryturę i będą dwa pasy do wjazdu na Grota.

Czyli odpowiedź na pytanie zadanie przez „Micho”. Generalnie wiadukt budowany po prawej stronie od „Syrenki” (tymczasowego wiaduktu stalowego, przed którym jest zwężenie do jednego pasa i po po którym dojeżdżamy do Mostu Grota) ma zostać oddany do końca bieżącego roku. Ponieważ docelowo będzie to wiadukt dla ruchu lokalnego, będzie on posiadał w najwęższym miejscu tylko dwa pasy ruchu. Co to dla nas oznacza? Nieszczęsne zwężenie do jednego pasa pozostanie. Dopiero oddanie środkowego wiaduktu rozwiąże problem i będą dwa pasy dla ruchu z kierunku Marek, ale to nastąpi dopiero po połowie przyszłego roku.

Wiadukt Żerański w stronę Marek ma być otwarty również do końca roku i wiele wskazuje, że od początku na tym odcinku dostępne będą docelowe trzy pasy ruchu.

Dla spostrzegawczych 🙂

Na górnym zdjęciu po lewej kawałek szarego betonu i dochodzące do niego chodniki – TAK to przyszły przystanek autobusowy – i tu myślę o autobusie do metra wyremontowaną Trasą Toruńska – w Markach staje na każdym przystanku, a potem eskpresikiem do Metra – wizja do przemyślenia i zrealizowania – jak tylko zniknie ograniczenie do 20ton na Wiaduktach Żerańskich.

Szczepan Ostasz

tagi

Komentarzy do tego wpisu: 2

Zostaw odpowiedź