Byliśmy wczoraj z wizytą w Sejmie

07.Paź.2009 - komentarze 4

IMG_1386Czy wiecie, na ilu dwustronnie kserowanych kartkach zmieściły się Wasze podpisy? Potrzebowaliśmy ponad 250 kartek (508 stron)! Wszak znajduje się na nich niemal 8 tys. podpisów papierowych i ponad 3 tys. podpisów elektronicznych. Przygotowaliśmy sześć takich grubych ksiąg, z którymi udaliśmy się wczoraj do Sejmu…


Złożyliśmy wczoraj wizytę Stanisławowi Żmijanowi. To szef sejmowej Komisji Infrastruktury, czyli tej, która zajmuje się  m.in. kwestią budowy dróg. Wręczyliśmy mu nie tylko księgę z Waszymi podpisami, ale i petycję, z której treścią możecie się zapoznać:

Petycja

Nasza rozmowa z posłem Żmijanem była bardzo konkretna i rzeczowa. Nic dziwnego. My byliśmy dobrze przygotowani, a on – jak powiedział – pół życia budował drogi. Przedstawiliśmy mu podstawowy problem komunikacyjny Marek, czyli brak obwodnicy i opowiedzieliśmy o naszej, wspólnej akcji społecznej. Podobało nam się to, że poseł nie składał łatwych obietnic. Obiecał nam jednak, że o sprawie obwodnicy Marek porozmawia z Cezarym Grabarczykiem, ministrem infrastruktury, Lechem Witeckim, szefem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wojciechem Dąbrowskim, dyrektorem warszawskiego oddziału GDDKiA. Cieszymy się tej deklaracji, bo im częściej wysoko postawieni rangą urzędnicy będą słyszeć o naszych problemach, tym łatwiej im będzie podjąć jedynie słuszną decyzję…

W dniu dzisiejszym, identyczny zestaw dokumentów otrzymał Przewodniczący Podkomisji ds. Budownictwa oraz Gospodarki Przestrzennej i Mieszkaniowej, Andrzej Adamczyk.

Oddzielne pismo otrzyma również Poseł Janusz Piechociński, który od początku akcji wspiera nasze działania -> treść pisma

A tak fizycznie wygląda owoc naszej wspólnej pracy:

IMG_1386

IMG_1383

Grupa Marki 2020

Ps. Niedługo znów idziemy pielgrzymować z Waszymi podpisami. Relacja już wkrótce.

tagi

Komentarzy do tego wpisu: 4

 • Tadek

  I o to chodzi, naciskać, naciskać, aż do bólu.

  Marki są zaściankiem Warszawy? Tu mieszka wiele tysięcy warszawiaków, z Marek jest blisko wszędzie!

 • Tomek

  Brawo Panowie,
  o akcji było dzis w gazeta.pl – im wiecej szumu w temacie tym wieksza szansa na rozwiazanie markowskiego wezla gordyjskiego !
  Budowa trasy Powazkowska-Marki rozkreca sie z kazdym dniem, trasa Konotopa-Powazkowska w budowie a to oznacza kolejne samochody ktore ugrzezna w Markach.
  Trzymam kciuki,
  Tomek

 • Robert

  Niedługo zamieszkam w Ciemnem k\Radzymina około 150m od planowanej obwodnicy. Moim marzeniem jest komfortowy dojazd do Warszawy tak szybko jak się da. Popieram akcję i oddam swój głos na polityka (partię), który przyśpieszy jej budowę. Wam Trzem Muszkieterom dziękuję za inicjatywę.

 • Malik

  Tak trzymac. Trzeba dzialac i bede to wspieral jak tylko moge.

Zostaw odpowiedź