Alert drogowy – zmiana organizacji ruchu na TT od 16 maja 2011

17.Maj.2011 - skomentuj

Uwaga kierowcy, ruch w godzinach porannych wskazuje, że czekają nas duże utrudnienia w kierunku Marek. Ze względu na zamknięcie zewnętrznego wiaduktu w kierunku Marek, który służył do rozprowadzenia ruchu w kierunku Marywilskiej i Wysockiego. Obecnie możliwy jest zjazd na Wysockiego z wiaduktu środkowego w kierunku Marek z wykorzystaniem skrajnego prawego pasa, niestety rozwiązanie ma małą przepustowość i w związku z tym blokują się pozostałe pasy ruchu w kierunku Marek. Równocześnie zmiany w organizacji ruchu w kierunku Warszawy powinny usprawnić ruch.

Utrudnienia wprowadzane  16.05.2011:

Wpływ utrudnień z punktu widzenia mieszkańców Marek: Istotny

Czas trwania utrudnień: do kwietnia 2012

Komunikat:

Wyłączony z ruchu została południowy zewnętrzny wiadukt w ciągu Trasy Toruńskiej nad torami kolejowymi, pomiędzy ul. Modlińską a ul. Marywilską. Ruch w kierunku Marek odbywa się nowowybudowanym wiaduktem (południowym wewnętrznym), na którym kierowcy mają do dyspozycji trzy pasy ruchu – dwa w stronę Marek i jeden służący do skrętu w prawo (w kierunku ul. Wysockiego i ul. Marywilskiej).

Zamknięte dla ruchu są także łącznice zjazdowe z Trasy Toruńskiej od strony mostu Grota-Roweckiego na ul. Wysockiego i ul. Marywilską. Dla jadących w tych relacjach udostępniona została łącznica-ślimak, funkcjonująca dotychczas w relacji północ-wschód, na której zawrócono kierunek ruchu. Jadący nowym wiaduktem Trasy Toruńskiej od strony mostu Grota-Roweckiego mogą zjechać łącznicą-ślimakiem na ul. Wysockiego i tu albo pojechać w prawo w kierunku ul. Bazyliańskiej albo przez przewiązkę w pasie dzielącym skręcić w lewo w ul. Marywilską w kierunku ul. Płochocińskiej. Kierowcy jadący od strony Białołęki mogą włączyć się w Trasę Toruńską, korzystając z objazdu ulicami: Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska.

Jednocześnie wyłączona z ruchu została łącznica-ślimak, służąca wcześniej do jazdy z ul. Wysockiego i ul. Marywilskiej na Trasę Toruńską w kierunku mostu Grota-Roweckiego. Dla jadących w tych relacjach uruchomiona jest nowowybudowana łącznica (w relacji północ-zachód). Kierowcy jadący z ul. Wysockiego i chcący skorzystać z łącznicy muszą dojechać do przewiązki w pasie dzielącym i skręcić w lewo.

Zamknięta dla ruchu jest także łącznica z ul. Jagiellońskiej (od strony ronda Starzyńskiego) na Trasę Toruńską w kierunku Marek. Dla podróżujących w tej relacji udostępniona została nowowybudowana łącznica z ul. Modlińskiej (od strony Legionowa). Muszą oni wjechać na łacznicę przez teren pętli autobusowej.

W marcu i kwietniu otwarte dla ruchu zostały nowowybudowane zewnętrzne wiadukty w ciągu Trasy Toruńskiej nad ul. Jagiellońską (południowy, w kierunku Marek) oraz ul. Modlińską i torami kolejowymi (północny, w kierunku mostu Grota-Roweckiego), na których jest po dwa pasy ruchu, a także łącznica na ul. Modlińską w kierunku Legionowa. Zamknięte dla ruchu zostały wiadukty wewnętrzne. Wyłączona z ruchu jest również łącznica z ul. Wysockiego w stronę Marek. Jadący w tej relacji muszą skorzystać z objazdu ulicami: Bazyliańska – Kondratowicza – Łabiszyńska. Obydwie jezdnie Trasy Toruńskiej na odcinku od ul. Łabiszyńskiej do ul. Marywilskiej są zawężone do dwóch pasów ruchu. Samochody poruszają się nowowybudowanymi jezdniami serwisowymi. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do kwietnia 2012 r.

Trasa Toruńska jest przebudowywana do parametrów drogi ekspresowej S8 przez firmę J&P – AVAX S.A., na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Prace na 7,1-kilometrowym odcinku między węzłem Modlińska a węzłem Piłsudskiego w Markach potrwają do kwietnia 2012 r.

Źródło:

http://inwestmapa.um.warszawa.pl/index.php?action=objazd&id=421

Mapy:

http://inwestmapa.um.warszawa.pl/files/image.php?id=14773&ms=900

http://inwestmapa.um.warszawa.pl/files/image.php?id=14774&ms=900

tagi

Zostaw odpowiedź